Router TP-Link Archer C3150 i Archer C2300

W ofercie firmy TP-Link pojawiły się nowe routery. Producent oznaczył je symbolem TP-Link Archer C3150 i Archer C2300. Urządzenia charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, ale również najnowszymi rozwiązaniami w postaci dwóch pasm czy też technologii MU-MIMO, które poprawiają wydajność routerów. Na pokładzie nie zabrakło również portów USB.

Zarówno TP-Link Archer C3150 jak i Archer C2300 zostały wyposażone w porty USB 3.0 i 2.0. Oprócz tego routery posiadają gigabitowe porty Ethernet, co zdecydowanie zwiększa przepustowość sieci. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zarządzania routerem za pośrednictwem telefonu komórkowego. Możliwe jest to dzięki aplikacji TP-Link Tether.

Do komunikowania się z urządzeniami w sieci można wykorzystać pasmo pracujące z częstotliwością 2,4 GHz lub 5 GHz. Należy jednak pamiętać, że opcja 5 GHz ma nieco mniejszy zasięg niż niższa częstotliwość. Sercem całej konstrukcji jest dwurdzeniowy procesor z zegarem 1,4 GHz. Firma wyposażyła Archer C3150 i C2300 w cztery anteny.

Producent pozwala również na wyłączenie sygnałów świetlnych, tak aby nie przeszkadzały w porze nocnej.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież