Smartfon Huawei P Smart już na polskim rynku

Smartfon Huawei P Smart pojawił się na polskim rynku. Nowy smartfon jest zbliżony parametrami do takich modeli jak Mate 10 lite czy też Honor 7X. Huawei P Smart jest rozwiązaniem ze średniej półki cenowej. Wśród rozwiązań znajdziemy najnowszy system operacyjny czy też procesor z ośmioma rdzeniami.

Sercem konstrukcji jest ośmiordzeniowy procesor Kirin 659, którego cztery rdzenie pracują z częstotliwością 2,36 GHz natomiast kolejne cztery 1,7 GHz. Na tylnej klapie znajdziemy aparat o rozdzielczości 13 Mpix i 2 Mpix. Oznacza to, że Huawei P Smart został wyposażony w dwa obiektywy. W celu usprawnienia wykonywania zdjęć producent dokłada oprogramowanie m.in. do detekcji fazy czy też funkcję wykrywania twarzy.

Całość jest zarządzana przez system operacyjny Google Android 8.0 z nakładką systemową EMUI 8.0. Za zasilanie odpowiedzialna jest bateria o pojemności 3000 mAh.

Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 1920x1080 pikseli na wyświetlaczu o przekątnej 5,65”. Procesor jest wspierany przez 3 GB pamięci RAM natomiast na dane producent przeznaczył 32 GB pamięci wewnętrznej.

Smartfon Huawei P Smart został wyceniony na 1199 złotych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież