Microsoft pracuje nad nowym system operacyjnym!

Światło dzienne ujrzała informacja, która informuje świat o nowym systemie operacyjnym Microsoftu. Od razu na samym początku zaznaczamy, że nie jest to kolejna edycja Windowsa, a system na urządzenie mobilne. Jak wiemy gigant z Redmond poniósł na tym polu dużą porażkę. Jak widać zarządzający firmą nie chcą się poddać i próbują sił po raz kolejny.

Firma Microsoft pracuje nad system, którego robocza nazwa to Andromeda OS. Projekt otrzymał również inną nazwę – Windows Core OS. Całe oprogramowanie zostało oparte na systemie Windows 10. Informacje dotyczącego nowego systemu nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Microsoft jednak należy się spodziewać, że niebawem to nastąpi. Sugerują to autorzy serwisu windowscentral.com, którzy odkryli metadane kodu gry Free-to-play. Gra będzie obsługiwana za pomocą dotyku, a całość została przygotowana dla nowego, nieznanego jeszcze systemu.

Microsoft skupia się w chwili obecnej na systemie operacyjnym natomiast smartfon z autorskim oprogramowaniem jest jeszcze daleko poza zasięgiem. Trzeba jednak przyznać, że smartfony z mobilnym systemem Microsoftu nie były takie złe.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież