Niewielka karta graficzna Inno3D GeForce GTX 1060

Na rynku pojawiło się sześć nowych kart graficznych. Producentem układów jest Inno3D. Firma powiększyła swoją ofertę o model GeForce GTX 1060. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że to żadna nowość. Wiadomo, że model 1060 jest już dostępny dłuższy czas, ale nie wspomnieliśmy jeszcze o niewielkich rozmiarach nowych kart.

Wielu użytkowników nie posiada płyt głównych oraz obudów komputerowych, które są wstanie pomieścić pełnowymiarowe karty graficzne. Naprzeciw wychodzi Inno3D z szerokim wachlarzem pomniejszonych kart. Firma oferuje 1060 w wersji 3 i 6 GB. Jedną z różnic pomiędzy kartami 3 GB pamięci, a 6 GB jest inna ilość jednostek obliczeniowych CUDA. Modele z mniejszą ilością pamięci posiadają 1152 jednostki natomiast modele z 6 GB pamięci 1280 jednostek. Częstotliwość zarówno w modelach 3 jak i 6 GB jest taka sama.

Do zakupionych kart graficznych producent oddaje licencje na aplikację 3DMark i VRMark. Modele z 3 GB pamięci zostały wycenione na około 900 złotych natomiast modele 6 GB na około 1350 złotych złotych. Na sam koniec dodamy, że długość kart to zaledwie 172 mm.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież