OKI C822 – wydruk w formacie A4 oraz A3

W naszej redakcji w okresie letnim pojawiła się drukarka firmy OKI. Producent dostarczył nam urządzenie oznaczone symbolem C822. Drukarka charakteryzuje się możliwością wydruku w formacie A4 oraz A3. Należy również dodać, że OKI C822 pozwala na wydruk w kolorze i to w dodatku w przyzwoitym tempie. Ponadto drukarka jest bardzo prosta w instalacji i obsłudze. Zachęcamy do dalszej lektury naszej krótkiej recenzji. 

 OKI C822 – wygląd

Drukarka dotarła do nas w dosyć sporym kartonie, który swoimi rozmiarami daje do zrozumienia, że łatwo wnieść go nie będzie. Jednak po uporaniu się z sprawami logistycznymi naszym oczom ukazała się drukarka OKI C822. Producent zdecydował się na zastosowanie jasnego plastiku z każdej ze stron wykluczając górną część, co widać na poniższym zdjęciu.

W górnej części drukarki znajduje się panel z niezbędnymi przyciskami, które umożliwiają skonfigurowanie urządzenia do pracy w sieci. Na przednim panelu znajduje się także podajnik na papier oraz otwierane drzwiczki do obsługi innych formatów wymienionych w specyfikacji C822. Na tylnym panelu znajdziemy gniazda do podłączenia zasilania oraz kabla sieciowego. 

OKI C822 – możliwości

Drukarka umożliwia drukowanie różnego rodzaju materiałów w kolorze. Obsługiwany jest papier począwszy od rozmiaru A6 skończywszy na A3, co ważne C822 pozwala na wydruk aż 23 stron A4 w ciągu minuty. Stron w największym formacie pojawi się 13 w ciągu minuty. Producent zadbał także o możliwość powiększenia ilości pamięci RAM. Standardowo montowane jest 256 MB. W przypadku, kiedy z drukarką pracuje duża grupa robocza lub też wysyłane są materiały sporej wagi, OKI C822 można rozszerzyć o kolejne kości pamięci. Maksymalna ilość pamięci w OKI C822 wynosi 768 MB.

Materiały drukowane mogą być z maksymalną rozdzielczością 2400x600 dpi oraz w opcji dwustronnej. Drukowanie w opcji dwustronnej jest bardzo proste. Wystarczy zaznaczyć w menu odpowiednią opcję, a drukarka poradzi sobie z resztą automatycznie. W trakcie korzystania wydrukowaliśmy jedną książkę w wersji elektronicznej. Jakość wydruku dwustronnego jest bardzo dobra i co ważne oszczędza połowę papieru.

Jednym z faktów, który stanowił dla nas problem to waga urządzenia. Postawienie drukarki na biurku wymaga nieco krzepy i pomocy drugiej osoby, a przesuwanie stanowi spory problem. Należy jednak pamiętać, że OKI C822 posiada spore wymiary – 360x449x552 mm oraz wagę 40 kg. 

Pierwsza strona zostanie wydrukowana po około 30 sekundach po uruchomieniu drukarki. Podajnik na papier mieści 300 arkuszy tradycyjnego papieru o gramaturze 80 g/m2. 

OKI C822 – konfiguracja

Konfiguracja OKI C822 nie będzie stanowiła problemu do zwykłego użytkownika komputera. Wystarczy dodać drukarkę sieciową w opcjach systemu i rozpocząć wyszukiwanie. Drukarka znajdzie się po krótkiej chwili. Wystarczy ją wybrać i postępować zgodnie z instrukcjami systemu operacyjnego. 

OKI C822 – czy warto kupić?

Na oficjalnej stronie producenta możemy przeczytać, że OKI C822 skierowana jest głównie do mikro i małych przedsiębiorstw oraz grup roboczych, które potrzebują drukarki z obsługą większych formatów. Cena drukarki w momencie pisania recenzji wynosi około 3 tys. złotych. Należy jednak pamiętać, że to nie wszystko. W drukarce należy wymieniać pojemniki z tonerem. Pojemników jest 4, a cena każdego z nich to około 300 złotych tak, więc eksploatacja nie będzie najtańsza w przypadku budżetu domowego.

Podsumowanie

OKI C822 pod względem technologicznym spełni wymagania niejednego większego biura. Drukarka w warunkach domowych tym bardziej poradzi sobie nawet z największym obciążeniem, ale należy pamiętać, że jest to urządzenie o sporych wymiarach, a koszty eksploatacyjne nie są najniższe.  

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież