Miej swoje dane zawsze na zewnątrz – Samsung HXMU050DA

Kwestia przechowywania danych w dobie otaczających nas multimediów jest kwestią dosyć istotną. Jednym z powodów, dla którego decydujemy się na zakup zewnętrznego dysku w przypadku tego artykułu Samsunga HXMU050DA może być brak miejsca na naszym dysku systemowym, a drugim powodem może być kwestia bezpieczeństwa naszych danych. Samsung HXMU050DA spełni się w roli dysku do kopii zapasowych naszych danych. 

Samsung HXMU050DA – mały, zgrabny i dobrze wyglądający 

Firma Samsung wprowadziła w ostatnim czasie spore odświeżenie wyglądu swoich urządzeń. Zrobiła to również z dyskiem zewnętrznym HXMU050DA. Poniżej zdjęcie dysku:

 

Rysunek 1: przedstawia dysk Samsung HXMU050DA

Samsung HXMU050DA posiada złącze mini USB na tylnej części i jest zasilany przez to gniazdo. Wyeliminowano w ten sposób zewnętrzny zasilacz. Spowodowało to wygodniejsze użytkowanie. 

Dodatkowo obudowa Samsunga HXMU050DA została wykonana z plastiku antypoślizgowego, co daje jeszcze większe bezpieczeństwo w momencie przenoszenia dysku z miejsca na miejsce. Dysk dostępny jest w kilku kolorach: biały, czerwony, brązowy oraz czarny 

Samsung HXMU050DA – co on ma pod maską? Wydaje się, że wygląd urządzenia jest sprawą drugorzędną, ale jak wiadomo większość ludzi kupuje oczami dlatego zaczęliśmy od wyglądu. Teraz skupimy się na parametrach technicznych Samsunga HXMU050DA. Na swojej stronie internetowej producent chwali się, że dysk jest mały, lekki i zużywa mało energii elektrycznej. Sprawdźmy czy to prawda. Szerokość dysku rzeczywiście jest niewielka gdyż wynosi zaledwie 111 milimetrów, natomiast długość 17 milimetrów, a wysokość 82 milimetry. Samsung wyposażył dysk w system Power Saving, które powoduje przejście urządzenia w stan uśpienia po 5 minutach bezczynności. Dzięki temu zmniejszamy zużycie dysku oraz oszczędzamy energię do 50%. Jeśli chodzi o wagę urządzenia, naszym zdaniem jest ok, trzymając go w ręki można pomyśleć, że to telefon komórkowy. W tym modelu we wnętrzu obudowy znajduje się dysk o pojemności 500 GB wirujący z prędkością 5400 obr/min. 

Najważniejszą rzeczą z punktu widzenia przyszłego użytkowania jest wydajność. Samsung HXMU020DAwypada całkiem nieźle. Transfer danych może wynieść maksymalnie 480MB/s. W rzeczywistości osiągnięcie takiej prędkości jest nie możliwe z prostego powodu, zastosowany został interfejs USB 2.0, który nie osiąga takich parametrów jakie serwuje dysk. Producent gwarantuje sprawne działanie w temperaturach od 5 do 40 stopni Celsjusza. 

Samsung HXMU020DA – jak to wygląda cenowo? 

W momencie pisania tej recenzji dysk można było kupić w najtańszej opcji za 244 zł bez kosztów transportu. 

Podsumowując 

Samsung HXMU020DA będzie dobrym rozwiązaniem do przechowywania i przenoszenia danych ważnych danych. Sprawdzi się również jako zastosowanie multimedialne z szybkim transferem danych oraz dużą pojemnością. Producent obejmuje swój produkt 3 letnią gwarancją.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież