Asus ET2220INTI – komputer All-in-One z panelem dotykowym

Asus ET2220INTI to komputer typu All-in-One skierowany do osób, które nie mają zbyt dużo przestrzeni w swoim miejscu pracy. ET2220INTI to nie tylko zwyczajny komputer, ale również centrum multimedialne dzięki panelowi dotykowemu i oprogramowaniu Windows 8. Asus ET2220INTI posiada nie tylko panel dotykowy, ale również napęd Blu-ray, wbudowane głośniki oraz bardzo dobre parametry. Zachęcamy do lektury dalszej części artykułu.

Asus ET2220INTI – wygląd

Asus ET2220INTI został w całości wykonany w kolorze czarnym. W dolnej części komputera znajduje się srebrny, metalowy pasek pod którym ukryte zostały głośniki. ET2220INTI na wyświetlaczu pokryty został panelem dotykowym. Wokół ekranu znajduje się czarna ramka dodająca całości efektu. W górnej części ekranu znajduje się kamera oraz wbudowany mikrofon. Jeśli wcześniej mieliście kontakt z komputerami All-in-One firmy Apple to można śmiało napisać, że są one bardzo podobne. Różnie oczywiście są chociaż by materiał, z których zostały wykonane. Asus w całości z plastiku natomiast Apple z aluminium. 

Część tylna została wykonana z czarnego, matowego plastiku. Na tyle znajdziemy także logo producenta oraz podstawę, która podtrzymuje komputer. Podstawa została wykonana ze srebrnego plastiku. Prawy brzeg Asusa ET2220INTI został wyposażony w napęd optyczny oraz przycisk uruchamiający, a przeciwny lewy brzeg posiada złącza USB, mikrofonowe i słuchawkowe. 

Jednak najbardziej przypadł nam do gustu sam sposób stawiania monitora. Asus ET2220INTI nie posiada stopki tak jak ma to miejsce w tradycyjnych modelach. Wyświetlacz styka się bezpośrednio z biurkiem, a podstawka znajduje się za nim. 

Asus ET2220INTI – specyfikacja techniczna

Do naszej redakcji trafił komputer wyposażony w najmocniejszy procesor dostępny dla tej serii. SercemET2220 jest układ Intel Core i5-3330 z zegarem 3 GHz. Ponadto użytkownik komputera ma do dyspozycji 6 GB pamięci RAM DDR3 1600 MHz (maksymalna ilość to 8 GB). Jeśli chodzi o układ graficzny to Asus ET2220INTI został wyposażony w kartę graficzną ze stajni NVidii – GeForce GT610M z 1 GB pamięci własnej. Dodatkowo Asus ET2220INTI posiada wyświetlacz o rozmiarze 21,5 cala podświetlany diodami LED, który wyświetla obraz w rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Jednak elementem wyróżniającym to urządzenie od pozostałych tego typu jest panel dotykowy. Asus ET2220INTI posiada panel dotykowy reagujący na dotyk w dziesięciu punktach, co pozwala na obsługę komputera obydwiema dłońmi. 

Wracając jeszcze do pamięci komputera warto dodać, że nasz egzemplarz posiada dysk o pojemności 1 TB. Oczywiście przy takiej pojemności dysku przydałby się napęd optyczny Blu-ray, który umożliwi kopiowanie filmów w wysokich rozdzielczościach. Asus ET2220INTI takowy posiada – cóż więcej chcieć? Rzecz jasna dużo więcej. Do komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi producent wyposażył ET2220INTI w cztery interfejsy USB 3.0, czytnik kart pamięci, gniazdo słuchawkowe, gniazdo do mikrofonu, USB 2.0, HDMI, RJ45, TV Jack oraz gniazdo do podłączenia zasilania. 

Jak widać Asus ET2220INTI został kompleksowo wyposażony. Dodamy jeszcze, że komputer posiada wbudowaną 2 Mpix kamerę. Przejdźmy teraz do plusów i minusów jakie dostrzegliśmy w trakcie dwutygodniowego korzystania z ET2220INTI

Asus ET2220INTI – komputer idealny?

Każdy z nas decydując się na zakup komputera szuka modelu, który będzie idealny. Większość z nas chciałaby aby komputer miał podzespoły z najwyższej półki przy czym jego cena powinna być jak najniższa. Oczywiście tak się nie da i trzeba iść z na kompromis i zrezygnować z jednego na rzecz drugiego. Podobnie ma się sprawa z Asusem ET2220INTI

To co z pewnością jest na duży plus to sama konstrukcja All-in-One. Dzięki niej nie mamy skrzynki, która upychamy gdzieś w biurku, nie ma też zbędnych kabli do podłączenia z monitorem itd. W ET2220INTI mamy tylko jeden przewód z zasilaczem. Przyznamy, że zasilacz mógłby być mniejszy lub zamontowany wewnątrz komputera. Kolejnym pozytywnym aspektem urządzenia jest duży panel dotykowy, którzy w połączeniu z najnowszym systemem operacyjnym Windows 8 sprawia wrażenie super komputera. I w tym miejscu pojawia się kilka mankamentów połączenia komputera stacjonarnego z tabletem (tak można nazwać komputer z panelem dotykowym). Jeśli korzystamy z tego typu rozwiązań jedynie do rozrywki to oczywiście nie napotkamy na zbyt wiele problemów. W przypadku kiedy korzystamy z Asusa ET2220INTI nie tylko do rozrywki to problemy małych ikon lub mniejszych punkcików, których nie jesteśmy wstanie uruchomić palcem zaczynają być irytujące. Bez względu na wszystko tradycyjna myszka jak i klawiatura są konieczne. 

Panel dotykowy zastosowany w ET2220INTI wyczuwa dotyk bez żadnych opóźnień czy też innych problemów występujących w tańszych panelach. Zarówno kolory jak i czas reakcji matrycy także zasługują na pozytywną opinię. Pochwalić należy tak możliwość regulacji nachylenia całej konstrukcji. Asus ET2220INTI może stać nie tylko w pionie, ale także może zostać położony w pozycji zbliżonej do poziomej. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwi pracę osobom, które prezentują swoje efekty pracy, np. przy użyciu rzutnika czy też zewnętrznego odbiornika TV. Dotykowy panel to także coś idealnego dla osób, które posiadają dzieci. Dzięki niemu nie trzeba już kupować kartek czy kolorowanek, a jedynie włączyć odpowiednią aplikację. 

Asusa ET2220INTI sprawdziliśmy także pod kątem multimedialnym – w grach. Na komputerze uruchomiliśmy grę Civilization V na najwyższych detalach oraz grę Wiedźmin. Pierwszy tytuł chodził bez zarzutu natomiast w drugim tytule musieliśmy zmniejszyć ilość detali oraz inne ustawienia graficzne. Komputer zwyczajnie się nie wyrabiał. Na koniec uruchomiliśmy także film w rozdzielczości FULL HD i z tym oczywiście AiO dał sobie radę bez zająknięcia. 

Do gustu nie przypadł nam dostęp do najczęściej używanych złącz. Mamy na myśli gniazda USB 3.0. O ile dostęp do bocznych jest w porządku tak dostęp do tych zamontowanych z tyłu komputera to jest problem. Trzeba wstać przechylić całość i się podłączyć. Asus ET2220INTI w porównaniu iMaca i tak ma lepszy dostęp dzięki wspomnianym już bocznym gniazdom. 

Na koniec pozostała nam wyrażenie opinii na temat wbudowanych głośników. Słuchaliśmy różnego rodzaju muzyki począwszy od discopolo a skończywszy na mocnym rocku i co? Asus ET2220INTI sprawdził się doskonale. 

Asus ET2220INTI - czy warto kupić?

Asus ET2220INTI to urządzenie, które jest warte swojej ceny. Za około 3500 złotych otrzymujemy bardzo dobre wyposażenie – procesor, dysk, blu-ray, panel dotykowy oraz wszystkie pozostałe zalety występujące w tradycyjnych komputerach stacjonarnych. Kupując ASUS ET22200INTI zyskujemy nie tylko miejsce, ale również czas gdyż działanie systemu jest szybkie i bez zarzutu. 

Podsumowanie

Asus ET2220INTI mimo kilku wad, które de facto występują w tego typu komputerach, znajdzie klientów ceniących sobie wygodę oraz stylistykę sprzętu komputerowego. Jakość wykonania oraz specyfikacja techniczna nie wspominając już o panelu dotykowym przechyla szalę na duże TAK.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież