Tristana - strzelec (ADC)

To dość niepozorny zabójca ADC. Ta kanonierka niewielkich rozmiarów ma wielkie możliwości, choć na początku za dużo nią nie zwojujemy. Jest to postać niezbyt trudna do opanowania. Dobry duet tworzy z Soraką, Zyrą, Nami oraz z Vi. 

Jest to postać farmiąca, która ma w zanadrzu następujące uzbrojenie:

  • Szybki ostrzał (Q) –zwiększa się szybkość ataku bohatera w określonym przedziale czasowym;
  • Skok Rakietowy (W)– postać zmienia swoje położenie, a gdy już wyląduje spowalnia i atakuje wroga;
  • Ładunek wybuchowy (E) – bomba wybucha na głowie przeciwnika lub po jego śmierci zadaje obrażenia pozostałym wrogom, znajdującym się w jej zasięgu;
  • Niszczący strzał (R)–jak sama nazwa wskazuje we wroga kierowany jest pocisk, który zadaje mu określony damage, zaś sama siła ataku go odrzuca. Damage zostaje podwojony w momencie, gdy na głowie przeciwnika znajduje się już bombka;

Podstawowy atak Tristany zwiększa pole rażenia zadawanych obrażeń u przeciwnika, a zależy od poziomu osiągniętego przez bohatera.

Ponadto kanonierka może poszczycić się całkiem dobrym skillem ucieczki, choć nie sprawdza się w starciach bezpośrednich, to jednak z dystansu może wyrządzić krzywdę, o ile ma już zdobyty określony poziom. Nie należy jednak do najsilniejszych postaci, przez co częstotliwość jej zgonów większa jest nie tylko na początku, ale i na samym końcu.

Najczęstsze ustawienie czarów to: błysk i uzdrowienie. U tej postaci przydadzą się następujące runy: większa esencja prędkości ataku i większy glif odporności na magię. Jeśli chodzi o specjalizacje to warto wybrać: furię, wampiryzm, wgniatające uderzenia, bezlitosny, tajna skrytka, dzikość oraz niebezpieczna gra. Do najważniejszych przedmiotów zdobywanych przez Tristanę należą: Ostrze Nieskończoności, Huragan Runaan, Ognista Armata, Krwiopijec, ale również Ostrze Zniszczonego Króla.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież