Ashe – strzelec (ADC)

Ashe dzierży w swojej dłoni łuk, z którego potrafi dobrze korzystać. Nie jest często banowanym bohaterem, ponieważ kilkoma ciosami można jej zabrać bardzo dużo życia. Z czasem wzrasta w siłę i może zadać wiele dotkliwych obrażeń, szczególnie w końcowej fazie gry. Ma szansę na zwycięstwo w starciu z Lucianem, Varusem, Annie, czy Miss Fortune. W teamie sprawdza się jako pomocnik atakujący z dystansu z takimi bohaterami jak: Ivern, Jarvarn IV, Sion, Mordekaiser, czy Galio.

Na bocie może mieć trudności w pokonaniu: Twitcha, Blitzcranka, Janny i Zileana. Jej możliwości ucieczki z pola bitwy pozostawiają wiele do życzenia, mimo to doskonale wspomaga innych graczy umiejętnością spowolnienia przeciwnika, czy też rozpoznania określonego obszaru, dzięki sokolemu oku. Co dokładnie wchodzi w skład jej umiejętności? 

Atakiem podstawowym Ashe jest Lodowy Strzał, który powoduje spowolnienie wroga. Jest tym silniejsze, im wyższy jest poziom postaci.

Do kolejnych możliwości bohatera możemy zaliczyć:

  • Skupienie Tropicielki (Q) – szybkość ataku zwiększa się, jej podstawowy autoatak również staje się mocniejszy;
  • Salwa (W) – każdy wróg powinien bać się tej umiejętności, ponieważ czeka go dziewięć bardzo ostrych strzał, które nie tylko go osłabią, ale także spowolnią (efekt ataku podstawowego);
  • Sokole Oko (E) – to umiejętność rozeznania każdego punktu znajdującego się na mapie;
  • Zaczarowana Kryształowa Strzała (R) – ów ult powoduje duże obrażenia fizyczne, ale ma też za zadanie ogłuszyć wroga, zaś postacie znajdujące się w jego otoczeniu zostają spowolnione oraz odnoszą obrażenia, choć nie tak silne, jak przywoływacz, w jakiego został wymierzony atak.

Przedmioty, które są istotne dla tej postaci to: Krwiopijec, Widmowy Tancerz, Huragan Runnan, Pozdrowienia Lorda Dominika i Złodziej Esencji.

Najczęściej wybierane runy to: większa esencja prędkości ataku i większy glif odporności na magię.

Specjalizacje, które warto rozważyć to: furia, wampiryzm, wgniatające uderzenia, dzikość, tajna skrytka, bezlitosny i niebezpieczna gra.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież