Vayne – strzelec (ADC)

Shauna Vayne to nocna zabójczyni. Niełatwo ją ujarzmić. Jest dobrym kompanem do gry dla Iverna, Siony, Janny, Singeda, czy Zingsa. Doskonale radzi sobie z takimi przeciwnikami jak: Miss Fortune, Kalisty, Luciana, bądź też Urgota. Jest, zaś łatwą zdobyczą dla Twitcha, Sony, Branda oraz Blitzcranka. Vayne możemy grać na topie, choć zazwyczaj wybiera się ją na bota. Jedną z jej zalet jest bycie niewidzialną, przynajmniej przez krótki okres czasu, poza tym jest dość szybka i potrafi zadawać ataki procentowe zależne od punktów życia ofiary.

Jest jednym z częściej banowanych bohaterów, ponieważ jest postrzegana jako groźna, szczególnie po uzbieraniu odpowiednich przedmiotów i wzmocnieniu swoich skilli. Co do nich należy?

Jej atakiem podstawowym jest tzw. nocna łowczyni, która daje bonus do szybkości ruchu w stronę określonego celu.

  • Akrobacja (Q) – postać zajmuje pozycję do oddania strzału. Strzał ten zadaje silne obrażenia swojej ofierze;
  • Srebrne Bełty (W) – to atak metalowej włóczni równy prawie 200 punktom zdrowia;
  • Potępienie (E) – to wystrzał z wielkiej kuszy, która, jeśli tylko trafi swojego wroga osłabia go fizycznie i ogłusza;
  • Godzina Sądu (R) – ta umiejętność zwiększa szybkość i dodaje bonus do ataku postaci.

Przedmioty, które wzmocnią jej ataki to: Kosa Stattika, Ostrze Nieskończoności, Widmowy pancerz, Krwiopijec i Rtęciowy Bułat. Jeśli chodzi o czary to najczęściej stosowane połączenie to: błysk i uzdrowienie. Kwintesencje i glify, które ułatwią Ci zwycięstwo to: Esencja Prędkości Ataku oraz Większy Glif Pancerza. W zakładce dzikość/okrucieństwo wybrać należy: Furię, Wgniatające Uderzenia i Żądzę Krwi Watażki, zaś w zakładce Przebiegłość pomogą nam specjalizacje takie jak: bezlitosny i niebezpieczna gra.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież