Samsung T27A750 gigant LED dla wymagających

Samsung T27A750 jest produktem dla osób, które stawiają swoim urządzeniom duże wymagania. Jeśli jesteś zwolennikiem dobrej rozrywki i masz trochę wolnej gotówki leć do sklepu, z pewnością się na nim nie zawiedziesz. Jednak za nim kupisz ten produkt przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się między innymi, co Samsung T27A750 oferuje, a czego nie. Niecodzienny design także wzięliśmy pod lupę. Napiszemy też czy jest wart swojej ceny i czy technologia 3D ma w tym modelu sens. Zapraszamy do lektury.

Wygląd Samsunga T27A750

Na temat wyglądu można pisać dużo. Każdy kto zobaczy Samsunga T27A750 powie, że jest ładny lub co najmniej, że jego wygląd nie jest najgorszy. Wszystko zależy od tego na co zwracamy uwagę. Z naszej strony możemy powiedzieć, że przypadł nam do gustu. Monitor zainstalowany i uruchomiony prezentuje się znakomicie. Zastosowana cienka ramka wokół 27 calowej matrycy sprawia wrażenie, że ma on więcej cali niż napisano. Bardzo cienka matryca dodaje całości dobrego smaku, a nietypowa i zarazem spektakularna podstawa dopełnia całości. Srebrne wykończenie podstawy oraz dotykowy panel umożliwiające nawigowanie po Samsung T27A750 wyprzedza rozwiązania konkurencji, a użytkownikowi dostarcza dodatkowej frajdy z posiadania monitora.

Panel dotykowy, o którym wspomniano prezentuje się ciekawie. Jednak w trakcie używania zostają na nim ślady palców. Zdecydowanie trzeba przyznać, że w tym względzie Samsung T27A750 nie wypada zbyt dobrze. W trakcie czyszczenia tego elementu monitora zdarzało się włączyć i wyłączyć całość. Cała magia urządzenia pojawia się dopiero w momencie uruchomienia i pracy z nim. Odwzorowanie kolorów jest wręcz idealne, a w szczególności głębia koloru czarnego. Wyświetlany obraz zajmuje praktycznie całą powierzchnię Samsunga T27A750 dzięki zastosowaneu cienkiej ramki, o której wspominaliśmy na początku. Niewątpliwie największą zaletą tego monitora jest duża przekątna ekranu oraz parametry techniczne opisane w dalszej części artykułu.

Samsung wydając coraz nowsze modele swoich urządzeń stara się zaskakiwać nie tylko możliwościami sowich urządzeń, ale również wyglądem. W przypadku Samsunga T27A750 wrażenia po rozpakowaniu są bardzo pozytywne. 

Trochę na temat specyfikacji Samsunga T27A750

Producent wyposażył Samsunga T27A750 w szeroką gamę interfejsów. W specyfikacji monitora znajdziemy między innymi takie porty jak wyjście słuchawkowe (mini Jack), dwa razy HDMI, które niewątpliwie się przydadzą jeśli chcemy korzystać z technologii 3D dostępnej w urządzeniu. Ponadto do dyspozycji mamy także złącze LAN przydatne do uruchomienia usług internetowych, dwa razy USB, DVI, złącze optyczne, SCART oraz jeden slot na moduły CI. 

Część z tych interfejsów nie zostanie przez nas wykorzystana, ale monitor nie będzie służył dwóch dni, a w przyszłości mogą się przydać. Wspomniane złącze LAN może być wykorzystane jeśli chcemy przeglądać interaktywne centrum multimedialne Smart HUB. Smart Hub to rozwiązanie bardzo przydatne dla osób udzielających się w portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. Dzięki podłączeniu LAN lub użyciu bezprzewodowego klucza w Samsung T27A750 można na bieżąco śledzić wpisy i je aktualizować. Ponadto usługa Smart Hub pozwala na przeglądanie serwisów typu YouTube i wielu innych. Producent na swojej stronie chwali Samsunga T27A750 także za możliwość konwertowania filmów nagranych w formacie 2D do 3D. Niewątpliwie jest to dużą zaletą mając na uwadze ceny filmów 3D w sklepach. Dodatkowym atutem Samsunga T27A750 jest zastosowanie technologii Photo Accuracy, która odpowiedzialna jest za jak najwierniejsze odwzorowanie kolorów oglądanych materiałów. Oprócz tej technologii producent zastosował inną technologię odpowiedzialną za niwelowanie wpływu światłą zewnętrznego. Technologia ta nosi nazwę Ultra Clear Panel i zmniejsza wpływ otoczenia na wyświetlany obraz. 

Samsung T27A750 poszedł na całość dodając funkcję Magic Angle Vertical. Sama nazwa o niczym nie mówi, ale podczas oglądania filmów z pewnością ją docenicie. Funkcja ta pozwala na oglądanie z każdego miejsca. Nieważne czy oglądający siedzi, stoi czy leży obraz jest cały czas taki sam. Biorąc pod uwagę wielkość ekranu można się spodziewać więcej osób, które zainteresują się filmem, a siłą rzeczy nie wszyscy usiądą na wprost monitora. Magic Angle Vertical umożliwia regulowanie panelu 10 stopni w góre i 10 stopni w dół. Na tym jednak nie kończą się funkcje w Samsung T27A750. Projektanci zadbali także o odpowiedni kontrast implementując w monitorze funkcję Mega Dynamic Contrast. Dzięki tej funkcji wyświetlany obraz można oglądać przy maksymalnym dynamicznym kontraście 5 000 000:1, który według producenta jest najwyższym w chwili obecnej na rynku. 

Pozostając w dalszym ciągu w kwestii obrazu warto wspomnieć o innych parametrach monitora. Samsung T27A750 wyświetla obraz w maksymalnej rozdzielczości 1920x1080, co przy tej wielkości matrycy daje pożądany efekt. Kąt widzenia w poziomie nie odbiega od konkurencji i wynosi 170 stopni. Czas reakcji matrycy to 3 ms i w rzeczywistości nawet przy szybkich akacjach w filmach nie widać smużenia. Całość podświetlana jest diodami LED, co przedkłada się na mniejszy pobór prądu rzędu 60 do 80 W. Dźwięk wydobywa się z dwóch 7 watowych głośników. 

Interesującą technologią, która znalazła się w Samsungu T27A750 to AllShare. Wspomniana technologia umożliwia sterowanie i zarządzanie innymi urządzeniami. Dzięki AllShare użytkownik może przesyłać strumieniowo dane z innych urządzeń cyfrowych. Łączność z monitorem zapewnia moduł WiFi. Obok tej technologii producent zastosował inną bardzo wygodną dla użytkownika technologię, naszym zdaniem trafił w dziesiątkę. ConnectShare umożliwia podłączenie zewnętrznego dysku twardego lub innego nośnika danych do złącza USB bez konieczności instalowania jakichkolwiek sterowników. Nie trzeba już wyciągać laptopa aby móc oglądać film, który nie mieści się na pendrive. 

Na koniec powiemy o technologii 3D gdyż to ona będzie jednym z głównych argumentów decydujących o zakupie tego monitora. Samsung T27A750 posiada dużą matrycę gdzie trójwymiarowy efekt nabiera już sensu, a oglądanie filmów to czysta przyjemność. Przy mniejszych wyświetlaczach efekt 3D ginie w całym otoczeniu przez co trzeba siedzieć bardzo blisko. Ponadto po uruchomieniu filmu z Blu-ray w 3D monitor ukazuje swoje prawdziwe oblicze. Jeśli dodamy do tego dobre głośniki 5.1 efekt jest jeszcze lepszy. 

Co w zestawie?

W zestawie do Samsunga T27A750 otrzymujemy niezbędne okulary do oglądania materiałów 3D. Kabel zasilający, płytę CD z sterownikami, baterie do pilota, pilot, instrukcję obsługi oraz kabel HDMI. 

Czego zabrakło w Samsungu T27A750?

Monitor posiada wiele rzeczy i funkcji, które niewątpliwie przypadną do gustu niejednemu użytkownikowi. Jeśli zdecydujecie się na zakup tego monitora to wiedzcie, że nie posiada on możliwości montażu na ścianie. Wada? Naszym zdaniem dosyć spora. Brak możliwości montażu na ścianie spowodowane jest zintegrowanym sterowaniem, które znajduje się w podstawie Samsunga T27A750. Ponadto w monitorze zabrakło także wbudowanego głośnika basowego. Przydałoby się wzmocnienie dźwięku w dobrym filmach akcji. Oprócz tego w monitorze zabrakło złącz USB lepiej dostępnych niż tylko na tylnym panelu. 

Podsumowanie

Samsung T27A750 jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią obejrzeć dobry film akcji z efektami 3D. Jednak cena jaką trzeba za niego zapłacić może powodować, że klient sięgnie po inne rozwiązanie. Mimo kilku mniejszych wad monitor niewątpliwie zdobędzie pozytywne opinie wśród użytkowników. 

W Polsce monitor kosztuje około 2500 złotych.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież