Od dwóch tygodni na naszym redakcyjnym biurku znajduje się monitor iiyama GE2488HS-B1. Monitor, jak podaje producent, jest przeznaczony dla osób, które zdecydowanie wolą spędzać czas na graniu niż w niezliczonych ilościach komórek Excela. Na pierwszy rzut oka iiyama GE2488HS-B1 niczym specjalnym się nie wyróżnia. Jednak po dłuższym użytkowaniu znajdą się pewne elementy, które powodują, że chcemy kupić GE2488HS-B1 jak najszybciej.

iiyama GE2488HS-B1 – wygląd

iiyama GE2488HS-B1 od strony estetycznej to zwykły monitor posiadający cienką ramkę wokół wyświetlacza, ale nie najcieńszą. Na dolnej krawędzi urządzenia znajduje się logo producenta natomiast z prawej strony tej samej krawędzi dotykowe sensory do obsługi menu. W monitorze nie znajdziemy fizycznych przycisków. Pozostałe krawędzie nie posiadają żadnych szczególnych znaków nie licząc modelu na górnej krawędzi. Z pozostałych elementów pozostała nam podstawa w kształcie prostokąta. 

iiyama GE2488HS-B1 – technikalia

Specyfikacja techniczna GE2488HS-B1 była już przez nas opisywana w jednym z newsów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją powtórzyć. Tak, więc na pokładzie monitora znajdziemy: 

 • Wyświetlacz o przekątnej 24”, co daje nam 61 cm
 • Panel TN LED
 • Czas reakcji 1 ms
 • Kontrast 1000:1
 • Kontrast 12 000 000 :1 ACR
 • Jasność 250 cd/m2
 • Kąty widzenia poziomo 170 stopni, pionowo 160 stopni
 • Ilość wyświetlanych kolorów 16,7 miliona
 • Rozdzielczość 1920x1080
 • Częstotliwość pozioma 30-80 KHz
 • Częstotliwość pionowa 55-75 Hz
 • Format obrazu 16:9
 • Waga 3,5 kg

Oczywiście całość znajduje się na oficjalnej stronie producenta -> WWW.iiyama.com. 

Jak na prawdziwy monitor dla graczy przystało monitor posiada złącze słuchawkowe. Sygnał do GE2488HS-B1 dostarczymy za pomocą interfejsów VGA, DVI-D lub HDMI. Dodatkowo monitor obsługuje także standard HDCP. Z aspektów technicznych pozostaje nam jeszcze informacja o możliwości zawieszenia monitora na ścianie, wbudowane głośniki stereo oraz możliwość regulacji pochylenia 20 stopni w górę oraz 2 stopnie w dół. 

iiyama GE2488HS-B1 – codzienne użytkowanie

W tym miejscu opiszemy, co nam przypadło do gustu, a co nie w trakcie dwutygodniowego korzystania z GE2488HS-B1. Tak, więc zaraz po podłączeniu monitora do naszego blaszaka zabraliśmy się za ustawienia w menu. Znaleźliśmy język polski i za nim zdecydowaliśmy się na wybranie odpowiedniej opcji menu się wyłączyło. Być może nie jest to jakaś wielka wada, ale te pięć sekund dłuższego wyświetlania by nikomu nie zaszkodziło. 

Monitor głównie był używany do tekstów, a w drugiej kolejności do rozrywki w postaci gier. Podczas pisania jedno jest pewne, że monitor trzeba mieć ustawiony na wprost ponieważ kiedy spojrzymy pod kątem nieco większym niż 45 stopni krawędzie zaczynają się zabarwiać na żółty kolor. Poza tym w trakcie korzystania nie pojawiły się żadne poważne wady.

 

Drugim zastosowaniem iiyama GE2488HS-B1 były gry, co chyba nie dziwi gdyż jest to monitor gamingowy. Na monitorze uruchomiliśmy dwie produkcje. Pierwszą z nich była znana produkcja firmy EA – FIFA. Ustawiliśmy najwyższe parametry, jakie są dostępne i zaczęliśmy. Rozgrywka przebiegła pomyślnie i dzięki czasowi reakcji, który wynosi 1 ms nie zauważyliśmy przy szybkich piłkach żadnego smużenia. Kolory zarówno w menu gry jak i na samym boisku zdecydowanie odpowiadały naszym gustom. Te elementy można zmienić w menu monitora tak, więc jeśli ktoś lubi bardziej blade kolory proszę bardzo wszystko da się zrobić. Kolejnym tytułem, który uruchomiliśmy to Battlefield. Tutaj oczywiście również parametry maksymalnie do góry i zaczęliśmy. Szybkie akcje, zamieszanie to stałe elementy tej produkcji, a iiyama GE2488HS-B1 zdecydowanie sobie z nim poradziła. 

iiyama GE2488HS-B1 jest równo podświetlony z każdej ze stron. W jednym miejscu występuje w testowanym egzemplarzu wada? i tafla ekranu jest trochę prześwietlona. Być może jest to uszkodzenie wynikłe w trakcie transportu. 

Opisywany model nie ma posiada żadnych portów USB na krawędziach, a z pewnością by się przydały. 

Monitor od strony technicznej zapewnia całkiem przyzwoite parametry techniczne jak na tę półkę cenową. Producent wycenia model GE2488HS-B1 na 699 złotych. 

iiyama GE2488HS-B1 – czy warto kupić?

iiyama GE2488HS-B1 to monitor przeznaczony dla graczy, co potwierdzają parametry techniczne. Oczywiście monitor można także wykorzystać do codziennej pracy. Czas reakcji matrycy, menu w języku polskim oraz cienka ramka wokół to kilka elementów, które zachęcają do zakupu. W chwili pisania naszej recenzji iiyama GE2488HS-B1 kosztuje niespełna 700 złotych. 

Podsumowanie

iiyama GE2488HS-B1 jest dobrym rozwiązanie dla gracza. Mimo niewielkich możliwości w kwestii regulacji monitor spełni swoje zadania. Zastosowana technologia Flickier Free i Blue light pozwolą na długie godziny siedzenia przed ulubionym tytułem fabularnym.