Monitor iiyama ProLite XUB2395WSU-B1 – model idealny do biura!

Dokładnie tak, jak myślicie. Na naszym biurku pojawił się kolejny monitor od firmy iiyama. Tym razem firma przysłała nam model oznaczony symbolem XUB2395WSU-B1. Wśród zastosowanych rozwiązań znajdziemy matrycę z 11% większą powierzchnią w stosunku do zwykłego ekranu FULL HD, a także funkcję pivot, która jest pomocna przy redagowaniu tekstów. O pozostałych rozwiązaniach dowiecie się w dalszej części naszej krótkiej recenzji monitora iiyama ProLite XUB2395WSU-B1.

Monitor iiyama ProLite XUB2395WSU-B1 – wygląd

Tradycyjnie już zaczynamy od wyglądu. Monitor został w całości wykonany z czarnego, matowego plastiku. W dolnej części monitora znajduje się wąska ramka, a na niej dioda sygnalizująca działanie monitora. Zarówno boczne, jak i górna krawędź monitora są płaskie, co dodaje efektu całej konstrukcji. Można powiedzieć, że XUB2395WSU-B1 jest bezramkowy.

Na tylnej części XUB2395WSU-B1 znajdują się klawisze nawigacyjne, które pozwalają na poruszanie się po menu monitora. Na tyle znajdują się również gniazda do podłączenia monitora.

Monitor iiyama ProLite XUB2395WSU-B1 – codzienne korzystanie

Producent wyposażył monitor w matrycę o przekątnej 22,5-cala. Takie rozwiązanie sprawdzi się z pewnością w biurach, gdzie wielkie monitory nie mogą znaleźć sobie miejsca. Pierwszą zaletą zaraz po uruchomieniu monitora to matryca IPS. Od razu widać, że kolory są bardzo wyraźne i nasycone. Oglądanie materiałów multimedialnych to czyta przyjemność.

Do gustu przypadła nam również możliwość ustawienia monitora w pozycji pionowej, czyli tzw. funkcja pivot. Ponadto monitor dysponuje nieco inną rozdzielczością niż ta spotykana najczęściej. Mianowicie jest to rozdzielczość 1920x1200 pikseli. Przekłada się to na większy obszar roboczy i bardzie komfortową pracę.

Monitor iiyama ProLite XUB2395WSU-B1 dysponuje wbudowanymi głośnikami, które sprawują się dobrze. Podczas słuchania muzyki i oglądania filmów nie słychać trzasków ani też innych zakłóceń, a cicho grające radio w pracy potrafi zdziałać cuda.

Jeśli chodzi o poruszanie po menu również nie sprawia to większych problemów. Wyświetlone ikony są bardzo czytelne i od razu wiadomo w co „uderzyć”. Menu jest w języku polskim.

Do plusów należy zaliczyć również możliwość podłączenia monitora za pomocą interfejsu DisplayPort, ale jeśli zajdzie taka potrzeba uruchomimy monitor korzystając z leciwego już VGA.

Przez kilka tygodni korzystania z monitora nie pojawiły się wady czy też minusy, które rzutowały by na ten model. Jest to po prostu idealny monitor do biura.

Monitor iiyama ProLite XUB2395WSU-B1 – podsumowanie

iiyama ProLite XUB2395WSU-B1 to bardzo dobry monitor do biura. Wspomniana funkcja pivot oraz matryca IPS sprawiają, że komfort pracy z monitorem wzrasta z każdą godziną. Dodatkowo większy obszar roboczy, dzięki większej rozdzielczości powoduje, że czas w pracy mija w mgnieniu oka.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież