Monitor dla graczy iiyama G-MASTER GB2590HSU-B1 – recenzja

Nasze redakcyjne biurko gości od kilku tygodni monitor dla graczy firmy iiyama. Dokładny model to G-MASTER GB2590HSU-B1. Monitor charakteryzuje się 240 Hz odświeżaniem ekranu, wsparciem HDR jak i bardzo dobrym czasem reakcji. Ponadto iiyama G-MASTER GB2590HSU-B1 gwarantuje redukcję opóźnień dzięki technologii FreeSync Premium. Zapraszamy do dalszej lektury.

Monitor dla graczy iiyama G-MASTER GB2590HSU-B1 – wygląd

Monitor trafia do klienta w kolorowym kartonie, co już na początku ekscytuje i wzbudza ciekawość, co znajdziemy w środku. Po rozpakowaniu naszym oczom ukazał się monitor, który z lewej, prawej jak i z góry nie posiada praktycznie żadnych ramek (ramki mają zaledwie 0,6 cm). Dolna ramka została wyposażona w logo producenta oraz opis dla przycisków, które znajdują się również na dolnej krawędzi monitora iiyama.

Panel został osadzony na stopce, która pozwala na ustawienie monitora w pionie (pivot). GB2590HSU-B1 można także zamontować na uchwycie w standardzie VESA 100x100. Uchwyt dostarczony wraz z monitorem pozwala także na regulację wysokości całego panelu, ale również kąta nachylenia. Producent pomyślał o przewodach i zastosował specjalny uchwyt na tyle stopki, co pozwala na lepszą organizację całego okablowania związanego z monitorem.

Monitor iiyama G-MASTER GB2590HSU-B1 – złącza i akcesoria

Monitor iiyama G-Master GB2590HSU-B1 został wyposażony w zestaw standardowych interfejsów. A mianowicie:

  • HDMI
  • DisplayPort
  • minijack 3,5 mm
  • USB-B
  • 2x USB-A

Oprócz wspomnianych interfejsów monitor jest dostarczany z rożnymi akcesoriami:

  • Kabel USB-B
  • kabel zasilający
  • kable HDMI
  • kabel DisplayPort
  • dokumentacja

Monitor iiyama G-MASTER GB2590HSU-B1 – menu

Przycisk oznaczony słowem „enter” uruchamia w pierwszej kolejności menu, w który można obsłużyć podstawowe elementy ustawień.

Po kolejnym kliknięciu naszym oczom ukaże się menu z wszystkimi dostępnymi opcjami monitora iiyama G-MASTER GB2590HSU-B1.

W tym menu można ustawić obraz tak aby pasował do naszych indywidualnych preferencji. Ponadto iiyama pozwala na wybór wejść jakie mają być obsługiwane. W przypadku, kiedy z monitor korzysta więcej niż jedna osoba można zapisać ustawienia użytkownika. Dzięki nim wybieramy po uruchomieniu swoje, a monitor zastosuje wcześniejsze ustawienia.

Monitor iiyama G-MASTER GB2590HSU-B1 – wady i zalety

Producent wyposażył monitor G-MASTER GB2590HSU-B1 w panel IPS o natywnej rozdzielczości FULL HD, czyli 1920x1080 pikseli. Z pewnością niewątpliwą zaletą monitora jest odświeżanie na poziomie 240 Hz, co gwarantuje niebywałą płynność obrazu. Dokładając do tego czas reakcji matrycy na poziomie 0,4 ms monitor staje się niezbędnym elementem każdego gracza. Nie zabrakło także synchronizacji pionowej w postaci FreeSync Premium. Maksymalna jasność monitora wynosi 400 cd/m2 natomiast kontrast 1000:1.

W rzeczywistości monitor sprawdza się bardzo dobrze. Nasycenie barw jakie widzimy w grach zadowoli niejednego gracza. Panel monitora pokrywa przestrzeń sRGB w 97%, Adobe RGB w 71,5% natomiast DCI-P3 w 79,6%. Na minus wypada jedynie kolor biały, który wydaje się być nieco za zimny. Oczywiście można to skorygować regulując ustawienia koloru niebieskiego.

Monitor iiyama G-MASTER GB2590HSU-B1 pobiera w trybie uśpienia 0,1 W. W przypadku maksymalnego poboru energii miernik pokazał wartość 24,8 W.

Monitor iiyama G-MASTER GB2590HSU-B1 – czy warto kupić?

Monitor zrobi duże wrażenie na osobach, które wcześniej nie miały styczności ze sprzętem o takich parametrach jak w GB2590HSU-B1. Nasycenie kolorów, czas reakcji i wysoka częstotliwość odświeżania zagwarantują, że w grach FPS można osiągać niesamowite wyniki. Ponadto monitor posiada konstrukcję, która sprawdzi się zarówno w trakcie rozrywki jak i pracy. Edytowanie tekstów w edytorach typu Word czy też Adobe Acrobat to czysta przyjemność. Dzięki funkcji pivot oraz regulacji monitora w pionie długie teksty nie będą już wychodziły poza ekran. Bezramkowa konstrukcja do kolejny plus sprawiając, że monitor dodaje stylu w całym pomieszczeniu. Odpowiadając na pytanie z tytułu mówimy: tak.

Monitor iiyama G-MASTER GB2590HSU-B1 – podsumowanie

Monitor w chwili pisania recenzji jest wyceniany na około 1499 złotych. W tej cenie i z takimi parametrami GB2590HSU-B1 jest bardzo konkurencyjną konstrukcją. Świetne kolory, szybki czas reakcji i najnowsze technologie tylko potwierdzają, że ciężko się przyczepić do najnowszego modelu dla graczy od iiyamy.

Z czystym sumieniem możemy polecić nowy monitor japońskiego producenta.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież