LG E2250V-PN monitor LED z dobrymi parametrami

LG E2250V-PN przedstawia nową linię w ofercie koreańskiego producenta. LG E2250V-PNcharakteryzuje się dobrym wykonaniem oraz dobrymi parametrami jak na monitory tej klasy. Ponadto producent zastosował w LG E2250V-PN możliwość postawienia urządzenia bez konieczności przykręcania stopki. W kwestii wyposażenia nie można narzekać. Na tylnej częściLG E2250V-PN znajdziemy wszystkie nie zbędne złącza. W pierwszej części artykułu skupimy się na wyglądzie natomiast w drugiej przejdziemy do właściwości technicznych LG E2250V-PN.

 LG E2250V-PN – wygląd

Monitor należy do serii E50. Na stronach producenta można znaleźć takie hasła jak „Podstawa umożliwiająca ustawienie monitora w 2 pozycjach”. Zatrzymajmy się na moment w tym miejscu i przyjrzyjmy się jak to wygląda w rzeczywistości. LG E2250V-PN można postawić tak jak każdy tradycyjny monitor lub jak ramkę cyfrową.

Rysunek 1 przedstawia monitor LG E2250V-PN ustawiony jak ramka cyfrowa

Ponadto monitor jest bardzo cienki, a jego grubość wynosi 17,5 mm. W kwestii rozmiarów LG E2250V-PN nie wyróżnia się z pośród sporej konkurencji. Na przednim panelu monitora znajdują się przyciski nawigacji działające na dotyk. Przyciski są bardzo czułe więc poruszanie się po menu urządzenia nie stanowi problemu. Menu jest w języku polskim. Pozostając cały czas w kwestii wyglądu warto wspomnieć, że obramowanie matrycy jest bardzo dobrze zaprojektowane przez producenta. LG E2250V-PN nie sprawia wrażenia wielkiego „klocka” stojącego na biurku lecz nowoczesny monitor z matrycą 22 cali z podświetleniem LED. 

 

Rysunek 2 przedstawia monitor LG E2250V-PN widok z przodu

Do wyglądu monitora nie mamy większych zastrzeżeń. Wykonanie jest solidne i widać, że producent zaangażował się do produkcji tego modelu. Na tyle LG E2250V-PN znajdziemy szereg złącz, które można wykorzystać. Monitor posiada złącze HDMI, DVI, D-Sub, Audio out oraz miejsce na przewód zasilający. 
Jedynym elementem, do którego można się przyczepić to ślady palców na obudowie pojawiające się przy każdym dotknięciu. 

LG E2250V-PN – spojrzenie od strony technicznej

Monitor charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Jednym z elementów, który przemawia za tym aby stać się posiadaczem LG E2250V-PN jest podświetlenie LED oraz możliwość ustawienia monitora w dwóch pozycjach, o czym wspominaliśmy na początku. Ponadto w LG E2250V-PN znajdują się takie funkcje jak Dual Web, Auto Bright oraz tryb kinowy. Funkcja Dual Web umożliwia automatyczne wyświetlanie w najlepszym rozmiarze, bez konieczności manualnego wprowadzania zmian natomiast funkcja Auto Bright jak sama nazwa wskazuje umożliwia zmianę intensywności podświetlania obrazu uwzględniając warunki otoczenia. 

Skupmy się teraz na specyfikacji. LG E2250V-PN został wyposażony w matrycę FULL HD z czasem reakcji 5 ms. Dodatkowo współczynnik kontrastu w urządzeniu wynosi 5 000 000:1. Monitor posiada kąty widzenia na poziomie 170/160 stopni i w rzeczywistości tak jest. Oglądaliśmy obraz pod różnymi kątami z każdej strony i obraz nawet pod największym kątem da się oglądać. Pod tym względem LG E2250V-PN wypada znakomicie. Zarzutem jaki zauważyliśmy na tym etapie to matowa matryca. Jeśli się przyjrzymy widać gorszą jakość obrazu. Zaznaczamy, że trzeba się przyglądać z bardzo bliskiej odległości w celu dostrzeżenia tego zjawiska. Jednak plusem tej matrycy jest znikoma ilość odbijanego światła. Nawet przy dużym oświetleniu LG E2250V-PN nie pozowali oglądać naszej twarzy tak jak to ma miejsce przy błyszczących matrycach. 

LG E2250V-PN cechuje niski pobór energii elektrycznej. W stanie bezczynności monitor zużywa 1 W na godzinę natomiast w trakcie pracy 23 W. Takie niskie zużycie energii zawdzięczamy zastosowaniu podświetlenia LED w LG E2250V-PN. Przy wyłączonym zasilaniu zużycie energii spada do 0,5 W na godzinę. 

Z funkcji specjalnych zastosowanych w monitorze można wymienić układ f-Engine, który poprawia jakość wyświetlanego obrazu. Urządzenie posiada także certyfikaty EMC oraz bezpieczeństwa. 

W trakcie pracy zabrakło nam możliwości wychylenia monitora w poziomie. Każdy trochę inaczej siada i regulacja w poziomie by się przydała. LG E2250V-PN z podstawą ma wymiary 525.8x198x408.3. Jak na matrycę 22-calową gabaryty nie są duże. Masa monitora to 2,8 KG wraz z podstawą. 

LG E2250V-PN – czy warto kupić? 

Monitor znajdzie odbiorców w segmencie gdzie wymaga się dobrych parametrów, a cena urządzenia ma mniejsze znaczenie. Za kupnem LG E2250V-PN przemawia z pewnością bogaty wybór interfejsów jak i możliwość postawienia urządzenia w dwóch opcjach. Dodatkowym atutem jest także funkcja Dual Web oraz Auto Bright. Minusem jest matowa matryca oraz świecąca obudowa, która trzeba czyścić często, nawet bardzo często. Negatywnym argumentem jest również brak możliwości regulacji matrycy w poziomie. 

Osoby, które cenią sobie komfort pracy z pewnością docenią zalety LG E2250V-PN i nie będą żałowały wydanych pieniędzy. 

Podsumowanie

LG E2250V-PN jest urządzeniem spełniającym funkcje, które wymaga się od urządzeń tej klasy. Parametry jakie udało się zastosować w monitorze należą do wyższych i z pewnością znajdą odbiorców na każdym rynku. Jednym słowem monitor godny polecenia. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież