Acer M3-581TG-32364G52Mnkk - ultrabook do pracy i rozrywki

Acer M3-581TG-32364G52Mnkk to niedrogi ultrabook przeznaczony dla osób, które potrzebują komputera zarówno do pracy jaki rozrywki. Niewielkie rozmiary, ładne wykonanie, solidność konstrukcji sprawia, że propozycja koreańskiego producenta jest godna uwagi. Wymienione wyżej cechy to tylko niektóre zalety Acer M3-581TG-32364G52Mnkk. Jeśli jesteś zainteresowany dalszą częścią naszej recenzji zapraszamy do lektury.

Acer M3-581TG-32364G52Mnkk - wygląd

Acer M3-581TG-32364G52Mnkk został wykonany w części z aluminium oraz plastiku. Aluminiowa jest pokrywa urządzenia. Aluminium zostało pomalowane na kolor czarny. Pozostałe elementy M3-581TG zostały wykonane z plastiku. Najbardziej rzucającą się częścią ultrabooka jest szara ramka wokół klawiszy. Zarówno z lewej jak i z prawej strony nie mamy żadnych portów, jedynie lewa część została wyposażona w napęd optyczny. Na przedniej części znajduje się przycisk włączający M3-581TG. Acer nie umieścił klawisza uruchamiającego pod klapą tak jak ma to miejsce w większości tego rodzaju urządzeń.

Powyższe zdjęcia przedstawia logotyp firmy Acer umieszczony na klapie komputera. 

Ciekawym rozwiązaniem stylistycznym dodający szyku w Acer M3-581TG jest touchpad. Dotykowy panel został zintegrowany z przyciskami (lewy i prawy przycisk myszy) w jedną całość. Co do tego rozwiązania mamy mieszane uczucia jeśli chodzi o funkcjonalność, ale o tym napiszemy w dalszej części recenzji. 

Ponadto to Acer wyposażył ultrabooka w święcący panel, co niestety powoduje iż dzienne światło dosyć mocno się odbija. Jeśli chodzi o wygląd dodaje to klika punktów na plus. 

Na plus jest także niewielka grubość urządzenia, co widać na powyższym zdjęciu. Generalnie Acer M3-581TG-32364G52Mnkk został wykonany solidnie. Materiały nie rysują się zbyt szybko mimo intensywnego użytkowania, noszenia go w torbie itp. 

Acer M3-581TG-32364G52Mnkk - specyfikacja i codzienne używanie

Specyfikacja ultrabooka, który do nas dotarł to 15,6 calowy wyświetlacz HD 1366x768 pikseli, 4 GB pamięci RAM, dysk 500 GB z 20 GB dyskiem SSD, karta graficzna Nvidia GeForce GT640M z 1 GB pamięci własnej. Szerszą specyfikację można przeczytać na stronie producenta. 

Jeśli chodzi o codzienną pracę to nie mamy większych zastrzeżeń. Mały kłopot pojawił się jedynie przy touchpadzie, który ma zintegrowane przyciski z polem dotykowym. Czasami zdarzało się nam przesunąć wskaźnik na ekranie za nim nacisnęliśmy przycisk, np. zamknięcia okna. Na duży plus zasługuje szybkość uruchamiania z trybu uśpienia i hibernacji dzięki dyskowi SSD. 

Na M3-581TG bardzo wygodnie pisze się długie teksty. Wyspowe klawisze o niewielkim skoku są bardzo ciche, co ma znaczenie dla osób, które często piszą w nocy. Czułość touchpada też jest odpowiednia i w dodatku powierzchnia olbrzymia, co spodobało się nam w szczególności kiedy uruchomiliśmy grę Civilization V. Przesuwanie po ekranie w grze odbywało się bez większych przycięć przy optymalnych ustawieniach. Po przełączeniu na maksymalne detale graficzne zdarzyło się, że elementy mapy w grze się pojawiły po czasie. 

Minusem naszym zdaniem jest także umiejscowienie przycisku uruchamiania komputera. Znajduje się on na przednim brzegu urządzenia i czasami trzeba go wcisnąć więcej niż jeden raz aby Acer M3-581TG-32364G52Mnkk się włączył. Jak już jesteśmy przy wygodzie używania to wspomnimy także iż porty USB zarówno 2.0 jak i 3.0 zostały umieszczone na tyle obudowy. To kolejny minus konstrukcji Acera. W celu włożenia pendrive’a czy tez innego urządzenia pracującego na USB trzeba złożyć ekran. Rozwiązanie jest o tyle niewygodne, że w przypadku ustawienia funkcji uśpienia komputera podczas pochylania klapy i podłączania USB system się usypia. Jeśli często używamy portów USB musimy niestety wyłączyć tę funkcję. 

Do plusów należy zaliczyć czas pracy na baterii. Przy normalnej pracy czyli przeglądaniu internetu i pisaniu tekstów Acer M3-581TG działa przeszło 6 godzin. W przypadku kiedy uruchomiliśmy grę komputer działał zdecydowanie krócej, ale to normalne zachowanie. 

Jeśli chodzi o hałas urządzenia przy większym urządzeniu to powiemy, że jest na akceptowalnym poziomie. Przeglądanie sieci, pisanie, oglądanie filmu czy słuchanie muzyki nie powoduje wycia i szumu wentylatora. Słychać to jedynie podczas większego wykorzystania procesora, np. podczas grania. 

Na plus jest również USB 3.0, który w czasach dysków o dużych pojemnościach jest rozwiązaniem niezastąpionym. 

Na koniec mamy jeszcze drobne zastrzeżenia do oprogramowania, które instalowane jest przez producenta naM3-581TG. Różnego rodzaju nakładki i menagery różnych funkcji są zwyczajnie zbędne i czasami zdarzy się, że komputer na moment spowolni. Problem można rozwiązać instalując system na czysto lub odinstalowując zbędne aplikacje. 

Acer M3-581TG-32364G52Mnkk - czy warto kupić?

Acer M3-581TG to propozycja dla osób, które cenią sobie wygodę pracy oraz elementy niezbędne do rozrywki. Jeśli jesteś fanem gier typu Crysis to nie jest to komputer dla Ciebie. Jeśli lubisz pograć od czasu do czasu w gry typu Civ 5 Acer spełni Twoje wymagania. Na chwilę obecną komputer kosztuje około 2400 złotych.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety, które pojawiły się podczas kilkutygodniowego testowania ultrabooka z całym przekonaniem możemy powiedzieć, że kupilibyśmy ten model dla własnych potrzeb. Na co dzień zajmujemy się pisaniem tekstów, oglądaniem materiałów wideo oraz programowaniem.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież