Asus U50Vg

Asus U50Vg w ofercie tego producenta znajduje się już jakiś czas. Charakterystycznymi cechami tego produktu są: podświetlana klawiatura, bardzo dobre parametry oraz solidnie wykonana obudowa. Mocna grafika zapewni doskonałe przeżycia w trakcie grania jak i zwykłego użytkowania. 

Wygląd

Asus U50Vg został wykonany z dużą starannością o czym świadczy wygląd. Touchpad został wkomponowany w całość w dobrym miejscu, a klawisz znajdujący się tuż pod nim prezentuje się znakomicie. 

Asus U50Vg został wyposażony w cztery diody znajdujące się w lewej części. Diody wskazują kolejno uruchomienie laptopa, stan naładowania baterii (kiedy dioda jest koloru czerwonego bateria jest ładowana natomiast kiedy jest koloru zielonego bateria jest naładowana) oraz włączenie lub wyłączenie łączności WiFi.Asus U50Vg posiada również podświetlane pole touchpada w miejscu gdzie jest dotykany. 

Wyświetlacz Asus U50Vg jest podświetlany diodami LED, co gwarantuje jeszcze dłuższą pracę na baterii nawet do 4,5h. Obraz wyświetlany na laptopie jest bardzo wyraźny o dużym kontraście. Asus U50Vg dzięki temu umożliwia odtworzenie jeszcze lepszą głębie kolorów. 

W lewej części Asus U50Vg znajduje się złącze HDMI, LAN, USB, D-SUB, wejście na karty pamięci natomiast w prawej części znajduje się napęd optyczny, wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonowe, złącze e-sata, złącze do zasilania oraz dwa złącza USB. 

Asus U50Vg został wyposażony w klawiaturę numeryczną dzięki, której wypisywanie ciągów cyfr stało się o wiele prostsze. Klawiatura w Asusie U50Vg jest podświetlana dlatego też praca w nocy jest dużo łatwiejsza gdyż nie trzeba szukać w ciemnościach rzadziej używanych klawiszy. 

W praktyce

W praktyce Asus U50Vg bez większych zarzutów. Klawiatura podświetlana jest bardzo dużym plusem, wygląd również i same gabaryty sprzętu są w porządku. Sporym minusem tego modelu są ślady, które zostają po każdym dotknięciu dłońmi czy palcami. Dlatego należy zaopatrzyć się w płyn do pielęgnacji takiego sprzętu. Wszystkie złącza znajdujące się z lewej i prawej strony Asusa U50Vg są rozmieszczone w dobrych miejscach. 

Jednym przyciskiem znajdującym się z przodu jest włączenie lub wyłączenie pracy bezprzewodowej. Asus U50Vg jest praktycznie bezgłośny. Ciche szumienie słychać jedynie przy maksymalnym obciążeniu sprzętu. 

Asus U50Vg ma wbudowaną kartę graficzną ze stajni NVidia. Dokładnie jest to model GeForce G 105M z 512MB własnej pamięci. Dzięki takim parametrom Asus U50Vg udźwignie nie jedną wymagającą grę. 

Na klapie Asusa U50Vg znajduje się kamera internetowa o rozdzielczości 1.3Mpix. Obraz z kamery jest dobrej jakości, ruchy wykrywane przez kamerę są płynne. Przy słabym oświetlaniu kamera spisuje się gorzej. Wbudowany tuż przy kamerze mikrofon pozwala prowadzić rozmowy internetowe bez potrzeby podłączania zewnętrznego mikrofonu. 

Zamontowana pamięć operacyjna w Asus U50Vg to 4GB. Na stronie producenta znajdziemy informację, że pełne wykorzystanie pamięci operacyjnej jest możliwe tylko w przypadku zainstalowania na laptopie systemu 64 bitowego. Dzięki sporej ilości zainstalowanej pamięci operacyjnej praca na laptopie przebiega bez zakłóceń. 

Łączność bezprzewodowa działa bardzo dobrze nie występują przerwy w nadawaniu sygnału. Asus U50Vgzostał również wyposażony w moduł Bluetooth. 

Dzięki zastosowaniu bardzo wydajnej grafiki wyświetlany obraz jest w rozdzielczości HD czyli 1366x768. 

Fabrycznie zainstalowany jest system Microsoftu Windows Vista 32bity. Producent zaleca stosowanie nowszego systemu Windows 7. Dodatkowo w zestawie znajdziemy myszkę oraz pokrowiec na laptopa. Producent udziela 24 miesięcy gwarancji na swój produkt.

Podsumowanie

Asus U50Vg jest rozwiązaniem przeznaczonym dla ludzi mobilnych. Wyposażenie, które znajdziemy w tym modelu daje spore możliwości multimedialne oraz nada się do pracy w zaciszu biurowym i w domu. Lekka konstrukcja, dobre parametry i przystępna cena powodują, że musisz go mieć.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież