Lenovo IdeaPad S10-3

Netbooki w ostatnim czasie zyskują na popularności, a na aukcjach internetowych spotkać można sporą ilość modeli, co przy zakupie może skończyć się bólem głowy gdyż nie będziemy wiedzieli co wybrać. W artykule skupię się na opisie modelu chińskiego producenta Lenovo IdeaPad S10-3Lenovo IdeaPad S10-3 wyróżnia się ciekawą stylistyką oraz solidnym wykonaniem. Urządzenie pojawiło się w sprzedaży jakiś czas temu, a cena powoduje, że nie każdy może sobie na niego pozwolić. 

 Lenovo IdeaPad S10-3 - wygląd

Lenovo IdeaPad S10-3 posiada klawiaturę o bardzo małym skoku klawiszy. Ponadto klawisze są szerokie, co zdecydowanie ułatwia pisanie osobom o większych dłoniach. Wyświetlacz w Lenovo IdeaPad S10-3 jest opasany szeroką ramką, która sprawia, że Netbook wydaje się większy niż jest w rzeczywistości. 

 

Pozostając w części „klawiaturowej” Lenovo IdeaPad S10-3 posiada touchpad wbudowany w dolną część, co prezentuje się ciekawie i dodaje stylu. 

Lenovo IdeaPad S10-3 – wymiary

Netbooki są urządzeniami z założenia przeznaczonymi dla osób bardzo mobilnych na co wskazują rozmiary. Dlatego warto wspomnieć o wymiarach Lenovo IdeaPad S10-3. Urządzenie posiada 31 mm głębokości, 268 mm szerokości oraz 168 mm głębokości. 

Lenovo IdeaPad S10-3 – wyposażenie

Netbook został wyposażony przez producenta w 10-calowy wyświetlacz LED o maksymalnej rozdzielczości 1024x600 pikseli. Rozdzielczość w Lenovo IdeaPad S10-3 pozwala na oglądanie filmów HD (co prawda w najniższej wersji). Ponadto Netbook posiada procesor Intel Atom z zegarem 1,66 GHz i 512 k pamięci podręcznej. Do płynnej pracy producent dołożył 1 GB pamięci RAM DDR3 oraz zintegrowany układ graficzny Intel GMA 3150. Dysk twardy 250 GB umożliwi zapis sporej ilości danych w postaci dokumentów i niewielkich plików graficznych (netbooki głównie przeznaczone są do tych celów). 

Przechodząc do „działu” łączności Lenovo IdeaPad S10-3 został wyposażony w moduł WiFi 802,11 b/g. Standardowo można się podłączyć do sieci przy użyciu przewodowej karty sieciowej. Z dodatkowych funkcjiLenovo IdeaPad S10-3 posiada czytnik kart pamięci oraz trzy złącza USB w wersji 2.0. 

Lenovo IdeaPad S10-3 – jakość pracy

Na komputerze praca przebiega bez zakłóceń w edytorach tekstu oraz podczas przeglądania Internetu. Przy dłuższej pracy z edytorem może pojawić się pewien dyskomfort w związku z niewielkim ekranem, co jest przypadłością każdego urządzenia tego typu. Lenovo IdeaPad S10-3 pracuje na baterii około 7 godzin przy pracy z edytorami tekstu jednak kiedy włączymy film czas pracy spadnie o połowę. 

Lenovo IdeaPad S10-3 tak jak inne urządzenia tego typu nie posiada napędu optycznego. Trzeba przyznać, że napęd używany jest coraz rzadziej, ale czasami się przydaje. W urządzeniu znajdują się trzy porty USB w wersji 3.0, co zwiększa komfort pracy i zastępuje napęd optyczny. Jeśli ktoś by się zastanawiał system można zainstalować z pendriva. Ponadto Lenovo IdeaPad S10-3 ogranicza komfort pracy brakiem możliwości otwarcia klapy. Kiedy patrzymy na niego z góry obraz może być trochę zniekształcony lub niewyraźny. 

Podsumowanie

Lenovo IdeaPad S10-3 jest rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wysoką jakość oraz mobilność. Chiński producent stanął na wysokości zadania i wyposażył netbooka we wszystkie zbędne elementy potrzebne do pracy. Dzięki wygodnej klawiaturze nawet osoby piszące duże tekstów docenią Lenovo IdeaPad S10-3

 

Źródło:własne

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież