Samsung Kies to oprogramowanie przeznaczone dla telefonów Samsung. Oprogramowanie Samsung Kies umożliwia zarządzanie „wnętrzem” naszego urządzenia, a ponadto przyśpiesza wymianę danych. Samsung Kies jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wymiany danych między komputerem, a telefonem niż inne media spotykane w urządzeniach koreańskiego producenta. W artykule przedstawię najważniejsze funkcje Samsung Kies oraz przedstawię wymagania sprzętowe dla tego oprogramowania.

 Samsung Kies - instalacja i wymaganie sprzętowe

Samsung Kies po pobraniu nie sprawia większych trudności z instalacją. Jednym kłopotem może być konfiguracja sprzętowa. Tak jak każde inne oprogramowanie Samsung Kies również posiada pewne minima, które należy spełnić. Według producenta są one następujące: 

  • System operacyjny Windows XP, Vista lub Windows 7 
  • Procesor Intel Core 2 Duo 2 GHz lub lepszy 
  • 1 GB pamięci RAM 
  • 500 MB wolnej przestrzeni na dysku twardym 
  • Minimalna rozdzielczość ekranu 1024x768 pikseli 
  • Konieczne oprogramowanie .Net Framework 3.5, Windows Media Player 10, DirectX 9 lub nowszy 


Wymagania Samsung Kies jak widać nie są zbyt duże, ale zejście poniżej tych wymagań może spowodować niekomfortowe funkcjonowanie aplikacji. 

Po instalacji Samsung Kies pojawi się okno główne aplikacji, które prezentuje się tak jak na poniższym zrzucie. 

Samsung Kies - funkcje oprogramowania

Głównymi funkcjami Samsung Kies jest wymiana danych między telefonem, a komputerem. Oprogramowanie dostarczane przez koreańskiego producenta umożliwia przesyłanie zdjęć oraz innych materiałów do pamięci telefonu stosując połączenie kablowe lub używając połączenia bezprzewodowego – Bluetooth. 

Samsung Kies została podzielona w znany dla większości osób sposób. W lewej części aplikacji znajduje się menu nawigacyjne, w środkowej wyświetlane są informacje wybrane z lewego menu. Ponadto Samsung Kiesposiada również menu nawigacyjne w górnej części okna. 

Po podłączeniu urządzenia do aplikacji Samsung Kies pojawi się okno informacyjne. W tym oknie wyświetlone są najważniejsze informacje począwszy od ilości zajmowanego miejsca do kontaktów, muzyki, zdjęć, plików wideo oraz podcastów. Dostęp do tych wszystkich elementów pozwala na zarządzenie zawartością telefonu. Możliwe jest usuwanie, zapisywanie oraz modyfikowanie kontaktów. 

Samsung Kies umożliwia także wysyłanie muzyki do naszego urządzenia. W zakładce muzyka możliwe jest przeglądanie zawartości naszej karty pamięci oraz tworzenie własnych list z muzyką. W dolnej części oknaSamsung Kies znajduje się odtwarzacz multimediów, co pozwala na przesłuchanie utworów znajdujących się w urządzeniu. W górnej części aplikacji znajduje się menu pozwalające na dodawanie, usuwanie oraz zapisywanie na komputerze.

Kolejnym przydatnym elementem aplikacji Samsung Kies jest możliwość oglądania filmów bezpośrednio w oknie aplikacji.

Samsung Kies posiada jeszcze jedno bardzo ciekawy i przydatny dla osób, które posiadają telefon z systemem operacyjnym Google Android element o nazwie Samsung Apps. Samsung Apps to wielki magazyn oprogramowania przeznaczony dla telefonów Samsung z systemem operacyjnym Google Android. 

W sklepie z aplikacjami dostępnym w Samsung Kies znajdują się tysiące programów, które można zainstalować w telefonie. Znajdziemy tam aplikacje potrzebne do pracy, ale również takie, które zapewnią nam rozrywkę w chwilach wielkiej nudy. 

Aplikacja Samsung Kies umożliwia również aktualizację systemu operacyjnego Google Android. Aplikacja sprawdza automatycznie czy system jest aktualny i jeśli nie, aktualizuje go. Warunkiem aktualizacji systemu jest podłączenie urządzenia do komputera za pomocą kabla. Aktualizacja w trybie bezprzewodowym nie jest możliwa. 

Podsumowanie

Samsung Kies dla osób, które bardzo często modyfikują zawartość swoich telefonów sprawdzi się z pewnością. Możliwość modyfikacji listy kontaktów przyda się nawet osobom, które używają telefonu jedynie do dzwonienia. Modyfikacja przy użyciu klawiatury komputera jest wygodniejsza i szybsza. Samsung Kieszachęca do używania prostym i polskim interfejsem.