Jak zainstalować plik ISO?

W Internecie znajduje się spora liczba plików, które są zapisane w formacie .iso. Pobieramy taki plik i wtedy zadajemy sobie pytanie jak zainstalować plik ISO. Najczęściej w formacie ISO zapisane są systemy operacyjne, programy narzędziowe, gry i wiele innych dostępnych aplikacji. Na początku warto wspomnieć, że plik zapisany w formacie ISO popularnie nazywany jest obrazem. Nie da się zainstalować pliku ISO klikając na niego dwukrotnie jak jest to w przypadku plików .exe. Poniżej opisuję jak zainstalować plik ISO.

Jak zainstalować plik ISO?

W celu zainstalowania pliku ISO należy wyposażyć komputer w najnowszy system Windows 7 lub jeśli nie mamy takiej możliwości zainstalować program do wypalania płyt np. nero burning. W tej poradzie wskaże jak wykonać to za pomocą wbudowanego rozwiązania w systemie Windows 7. 

Na początek należy zlokalizować plik ISO na komputerze. Poniżej wskazuję jak to wygląda w Windows 7. 

Następnie w celu zainstalowania pliku ISO należy go nagrać na płytę CD lub DVD w zależności od potrzebnego miejsca. Aby nagrać plik na płycie klikamy w górnej lewej części okna na opcję -> nagraj obraz dysku. Wyskoczy kolejne okno takie jak poniżej:

Wkładamy płytę do napędu i klikamy nagraj. Siadamy cierpliwie i czekamy aż obraz nagra się na płycie. Następnym krokiem w celu zainstalowania pliku ISO jest odtworzenie pliku w napędzie i wybrania opcji instalacji. 

Zainstalować plik ISO można również używając programów do tworzenia wirtualnego napędu DVD np. Deamon Tools. Instalowanie plików ISO jest prostym zadaniem więc nie powinno być z tym problemów. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież