Jak włączyć panel sterowania w Microsoft Windows 8?

Kilka dni temu opisywaliśmy w jaki sposób wyłączyć system operacyjny Windows 8. Tym razem skupimy się na trochę innej chociaż równie ważnej jak wyłączanie systemu funkcji. Funkcją tą jest panel sterowania. Z pewnością nie jeden z Was zastanawiał się jak wyłączyć panel sterownia w systemie Microsoft Windows 8? Czynność prosta, a w tej poradzie opiszemy w jaki sposób to zrobić.

Jak włączyć panel sterowania w Microsoft Windows 8?

Włączenie panelu sterowania w Windows 8 jest czynnością stosunkowo prostą, ale nieco inną w porównaniu do wcześniejszych wersji systemów Windows. Pierwszym sposobem jest najechanie myszką na prawy lub lewy róg ekranu z prawej strony i wybrania charakterystycznego koła zębatego, a następnie wybranie funkcji -> panel sterowania. 

Drugim sposobem jest najechanie wskaźnikiem myszy w lewy dolny róg i kliknięcie prawym przyciskiem myszy, a następnie wybranie panelu sterowania. Drugi sposób wydaje się być szybszym, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia. 

Podsumowanie

Włączenie panelu sterowania uległo zmianie tak jak i wiele innych funkcji w systemie Microsoft Windows 8. Z początku uruchomienie panelu sterowania może być mało komfortowe, ale z biegiem czasu każdy przyzwyczaja się do nowych rozwiązań.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież