Jak włączyć klasyczne menu w Microsoft Windows 8?

Klasyczne menu w Microsoft Windows 8 w standardowej instalacji to już przeszłość. Obecnie głównym menu są kafelki czyli Modern UI. Jeśli nowy pomysł Microsoftu Ci nie pasuje jest sposób na rozwiązanie tego problemu. Kafelki sprawdzają się na urządzeniach mobilnych bardziej niż na tradycyjnych komputerach, gdzie nie znajdziemy w większości paneli dotykowych. Chcesz włączyć klasyczne menu w Windows 8? Czytaj dalej. Zapraszamy do artykułu.

Jak włączyć klasyczne menu w Microsoft Windows 8?

Włączenie klasycznego menu w Windows 8 sprowadza się po prostu do zainstalowania aplikacji trzecich. Na naszym redakcyjnym komputerze wzięliśmy pod uwagę jeden z dostępnych programów – Classic Shell. Aplikacja instaluje w naszym systemie menu znane z wcześniejszej wersji systemu. 

Powyższy zrzut prezentuje klasyczne menu w Microsoft Windows 8. Jak widać wszystkie funkcjonalności znane z wcześniej edycji Windows są zawarte w nakładce. Jedną z rzeczy, o której warto wiedzieć przez zainstalowaniem tej aplikacji to wyłączenie nowe menu Windows 8 Modern UI. Wyłączenie, ale nie zupełne. Nie będzie mogli przełączyć się do kafelków klikając w lewy dolny róg ekranu. Przejść do Modern UI będzie można jedynie po wysunięciu bocznego paska. 

Kolejnym programem, który umożliwi włączenie klasycznego menu w Microsoft Windows 8 jest Start8. Wspomniany program daje do wyboru użytkownikowi dwie wersje wyglądu menu start. Pierwszą jest wygląd ze znanego systemu Windows 7 natomiast drugi do wygląd zaprojektowany dla systemu Windows 8. Wybieramy to co się nam bardziej podoba.


Powyższy zrzut prezentuje wygląd przeznaczony dla Windows 8. Jedynym mankamentem Start8 jest to, że trzeba za niego zapłacić. Oczywiście nie są to wielkie kwoty, a dokładnie jest to 4,99 dolara. 

Podsumowanie

Jak widać włączenie klasycznego menu w Microsoft Windows 8 nie wymaga zbyt dużego wysiłku. W sieci jest cały szereg dostępnych aplikacji umożliwiających włączenie klasycznego menu start. Z naszej strony polecamy powyższe dwie aplikacje. Zostały one sprawdzone i przetestowane. Nie obciążają komputera, nie widać żadnych spowolnień – jednym słowem wszystko działa prawidłowo.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież