Instalacja systemu Microsoft Windows 8 z pendrive USB

Instalacja systemu Windows 8 z pendrive USB to wbrew pozorom prosta czynność. W celu zainstalowania Windows 8 z pendrive należy przygotować: pendrive o minimalnej pojemności 4 GB. Kolejną nie zbędną rzeczą w tym rozwiązaniu jest aplikacja, która nosi nazwę Windows 7 USB/DVD Tool. Wspomniany program służy do przeprowadzania instalacji systemu. Ostatnią rzeczą jaką musimy przygotować przed całym procesem to obraz systemu Windows 8.

Instalacja systemu Microsoft Windows z pendrive USB

Pierwszym krokiem jaki musimy wykonać jest sformatowanie pendrive w systemie plików FAT32. 

Następnym krokiem w celu instalacji systemu Windows 8 z pendrive jest uruchomienie programu Windows 7 USB/DVD Tool. Pierwszym krokiem jest wskazanie pliku z obrazem systemu, który chcemy mieć na naszym pedrive. 

Jak już wybierzemy plik z obrazem systemu należy wskazać typ nośnika, na który ma być stworzony cały proces instalacji. 

Trzecim krokiem w Windows 7 USB/DVD Tool jest wskazanie fizycznego nośnika, na którym zostanie wykonany cały proces kopiowania systemu z obrazu ISO. W tym miejscu wybieramy nasz wcześniej sformatowany pendrive w systemie plików FAT32. Następnie klikamy Begin copying i uzbrajamy się w cierpliwość. 

Kiedy cały proces dobiegnie końca można już wyłączyć Windows 7 USB/DVD Tool. W tym miejscu mamy już gotowy nośnik, który umożliwi nam instalację systemu Microsoft Windows 8 z pednrive. 

Po tym wszystkim następną czynnością jaką należy wykonać to ponowne uruchomienie komputera w celu instalacji systemu. Na ekranie pojawi nam się znane okno instalacyjne Windows, które znamy z instalacji DVD.

Podsumowanie

Instalacja systemu Microsoft Windows 8 z pendrive USB to prosta czynność, która nie wymaga poznania tajników obsługi komputera. W związku z tym osoby nieposiadające we własnym komputerze napędu optycznego mogą skorzystać z metody opisanej powyżej.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież