Jak pozycjonować stronę internetową

Na pewno wielu z Was posiada strony internetowe i zadaje sobie pytanie - jak pozycjonować stronę internetową. W jaki sposób spowodować aby moja strona znalazła się na pierwszej pozycji w najpopularniejszej wyszukiwarce. Jak osiągnąć to szybko i zarobić pierwsze pieniądze. W artykule przedstawię sposoby, które pomogą w uzyskaniu wysokich pozycji w wyszukiwarkach internetowych. 

Jak pozycjonować stronę internetową?

Pytanie jest bardzo proste, ale odpowiedź niekoniecznie. Istnieje wiele metod i sposobów skutecznego pozycjonowania strony internetowej w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Jednak każda metoda sprowadza się do kilku podstawowych zasad, na których należy opierać proces skutecznegopozycjonowania strony internetowej. Na początek wspomnę o kilku najważniejszych, czyli: 

  • Treść 
  • Unikalność 
  • i na koniec rzeczowość 

W artykule wychodzę z założenia, że potrafisz tworzyć strony internetowe z zachowaniem wszystkich obecnie obowiązujących standardów. A więc do rzeczy.

Jedną z zasad, którą wymieniłem jest treść. Pozycjonowanie strony internetowej opiera się głównie na reklamowaniu jej treści. Jeśli treść w sensie merytorycznym jest na wysokim poziomie, a potencjalny użytkownik będzie miał „na czym zawiesić oko” zrobiliśmy krok na przód. Druga zasada do unikalność czyli, to co napisaliśmy i wstawiliśmy na naszą stronę musi być unikalne, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju.Pozycjonowanie strony internetowej jest bowiem reklamowaniem unikalnej treści. I na sam koniec została rzeczowość. Rzeczowość oznacza, że to czego szuka użytkownik w wyszukiwarce zostanie mu przedstawione od początku do końca w treści pozycjonowanej strony internetowej

Jeśli jesteś w stanie spełnić te trzy zasady jesteś na dobrej drodze ku stworzeniu dobrej strony internetowej. Jednym słowem Twoja strona internetowa musi być produktem, który będą chcieli kupić użytkownicy (w przypadku strony przeczytać zawarty na niej materiał). 

Początki są trudne...

Dokładnie jak to napisałem powyżej: początki są trudne. Pozycjonować stronę internetową to można tak powiedzieć proces, który trzeba cały czas nadzorować. Nie ma magicznego sposobu na uzyskanie wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Jedynym sposobem na sukces jest systematyczność w tworzeniu strony internetowej przy zachowaniu wcześniej wspomnianych zasad. 

Jak pozycjonować stronę internetową - kilka porad na początek

Jeśli już podjąłeś się pozycjonowania własnej strony internetowej poniższe porady będą dla Ciebie niezbędne. Na początek zastosuj się do: 

  • pozycjonuj swoją stronę na słowa kluczowe, które nie posiadają zbyt wielu wyników w wyszukiwarce internetowej. Będzie Ci łatwiej uzyskać wyższą pozycję w rankingu i dzięki temu pozyskasz pierwszych użytkowników na stronie. Jeśli użytkownik zainteresuje się Twoim artykułem może umieści link do niego na swojej stronie, a to pozwoli Ci na uzyskanie jeszcze wyższych pozycji 
  • pamiętaj tak dobierać słowa kluczowe, które sam byś wpisał szukając interesującego Cię tematu 
  • twórz artykuły i teksty, które będą się cechowały dużą profesjonalnością. Dzięki temu użytkownicy będą wracali na Twoją stronę i umieszczali linki do Twoich artykułów na swoich stronach, co jak już wspomniałem daje wymierne korzyści 
  • pisz o tym na czym się znasz, a jeśli czegoś nie wiesz to najpierw sam się zorientuj w temacie a dopiero potem napisz 
  • pozycjonuj stronę internetową z głową pisz i dobieraj tematy artykułów, które cieszą się zainteresowaniem w dłuższej przestrzeni czasowej. Nie pisz na tematy, na które zainteresowanie znika tak szybko jak się pojawiło. 

Na samym początku nie oczekuj, że po napisaniu kilku dobrych artykułów z zachowaniem powyżej wymienionych zasad ludzie będą „walili do Ciebie drzwiami i oknami”. Na początek musi Ci wystarczyć satysfakcja. Tak jak już pisałem pozycjonowanie strony internetowej jest procesem długotrwałym dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość. Im więcej dobrej treści na stronie tym więcej można uzyskać w wyszukiwarce. 

Aspekty techniczne pozycjonowania stron internetowych

Oprócz zachowania opisanych do tej pory zasad należy zaczerpnąć też informacji od strony technicznej. Ten artykuł nie jest poradnikiem opisującym wszystkie aspekty dotyczące pozycjonowania strony internetowej, a jedynie wskazaniem od czego należy zacząć. Dlatego w tym miejscu odsyłam do literatury fachowej, w której opisane jest pozycjonowanie stron stricte od strony technicznej. Pozycjonowanie stron internetowych polega także, na stosowaniu odpowiednich znaczników HTML, dlatego przez umieszczeniem tekstu zapoznaj się z nimi.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież