Nokia C6-00 czy warto kupić?

Nokia C6-00 jest bardzo ciekawym telefonem z pełną klawiaturą QWERTY w ofercie fińskiego producenta. Wielu z Was zastanawia się pewnie czy Nokie C6-00 warto kupić? W związku z niewielką ceną i niezłymi funkcjami Nokia C6-00 cieszy się sporą popularnością. W artykule skupimy się na odczuciach jakie sprawiło używanie telefonu w ciągu kilku dni. 

 Nokia C6-00 pierwsze wrażenia

Nokia C6-00 robi dobre wrażenie podczas pierwszego kontaktu. Telefon jest wykonany solidnie i dobrze leży w ręku. Odczuwalna jest z pewnością waga telefonu, która wynosi 150 g. Kolejną rzeczą, która pozytywnie wpłynęła na moją ocenę to wielkość i generalnie gabaryty telefonu. Nokia C6-00 jest dużym telefonem i grubym, co widać na poniższym zdjęciu. 

Rysunek 1 przedstawia telefon Nokia C6-00 widok z boku

Nokia C6-00 została wyposażona w klawiaturę QWERTY, co dla osób nie mających wcześniej styczności z tego typu rozwiązaniem może być małym problemem. Jednak po pewnym czasem używanie telefonu staje się coraz większą przyjemnością. 

Rysunek 2 przestawia telefon Nokia C6-00 z wysuniętą klawiaturą

Dobre wrażenie robi również wyświetlacz, który oddaje bardzo dobrze głębie kolorów i nawet w przypadku kiedy świeci słońce da się go używać. Nokia C6-00 została wyposażona przez producenta w slot na kartę pamięci micro SD do maksymalnie 16 GB. 

Nokia C6-00 w praktyce?

Po kliku dniach użytkowania telefonu ciężko jest odpowiedzieć na pytanie czy warto kupić ten model. Dlatego postanowiłem przedstawić klika za i przeciw w tej kwestii. Tak jak już pisałem Nokia C6-00 zrobiła dobre wrażenie zaraz po wyjęciu z opakowania. Duży wyświetlacz oraz klawiatura QWERTY, z którą nie rozstaje się zbyt często mówią - tak warto. Aparat 5 Mpix z dobrą lampą błyskową również robią wrażenie i dobre zdjęcia. Chociaż w ciemnych pomieszczeniach Nokia C6-00 sprawuje się gorzej. Jednak tym bym się nie przejmował gdyż jest to częstą przypadłością w telefonach komórkowych. 

Na plus jest także czułość panelu dotykowego. Nie trzeba celować i kombinować żeby włączyć menu lub wykręcić w tym przypadku wstukać numer znajomego. Nokia C6-00 w tej kwestii radzi sobie znakomicie. Nawet w trakcie pisania smsów telefon spisuje się bardzo dobrze mimo moich dużych palców. Dla osób, które nie mogą poradzić sobie z panelem dotykowym telefon posiada klawiaturę QWETY tak jak wcześniej wspomniałem. Pisanie jest również proste i szybkie jeśli dojdziemy do wprawy. 

Minusem jaki pojawił się w trakcie testowania telefonu to reakcja na zmianę orientacji kiedy otworzymy klawiaturę pełno wymiarową. Nokia C6-00 wyświetla przez chwilę czarny ekran i po chwili pojawia się właściwa orientacja. Z pewnością dla wielu osób jest to detal, ale w artykule zwracamy uwagę na detale. 

Rysunek 3 przedstawia telefon Nokia C6-00 widok złożony

Kolejnym minusem jest obudowa telefonu. Podczas otwierania telefonu zawiasy reagują w pewnym momencie bardzo gwałtownie, co może spowodować wypadnięcie telefonu z ręki. Ponadto całość jest wykonana z plastiku.

Nokia C6-00 rzut oka na specyfikację

Nokia C6-00 została wyposażona w 3,2 calowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 640x360 pikseli oraz z ponad 16 milionową gamą kolorów. Ponadto w telefonie znajduje się aparat 5 Mpix oraz slot na kartę pamięci. Zasilanie zapewnione jest przez baterię litowo-jonową o pojemności 1200 mAh. Dzięki dosyć pojemnej baterii telefon pozwala na długie godziny rozmów. Czas czuwania telefonu również jest przyzwoity pod warunkiem, że nie używamy go bez przerwy. Mimo, że Nokia C6-00 posiada duży wyświetlacz zużycie energii jest stosunkowo niewielkie, co z pewnością jest na plus. 

Nokia C6-00 obsługuje popularne protokoły poczty elektronicznej takie jak SMTP, IMAP4, POP3, MMS, SMS. Przy użyciu aplikacji Email Nokia Messaging można odebrać pocztę. Nokia C6-00 obsługuje również poczte Exchange. Ponadto przy użyciu Nokii C6-00 można prowadzić wideo rozmowy, połączenia konferencyjne oraz przeglądać Internet. 

Telefon został wyposażony w Bluetooth 2.0 z obsługą EDR, w złącze USB 2.0 oraz złącze AV 3,5 mm. Przydatną rzeczą dla osób, które dużo podróżują jest nawigacja GPS dostępna w telefonie. Ovi Mapy jest bezpłatną i bezterminową usługą dostępna w Nokii C6-00. Dla osób, które bez rozrywki nie mogą żyć producent przewidział odtwarzacz multimedialny obsługujący najpopularniejsze formaty takie jak MP3, WMA, AAC, AAC+, eAAC, eAAC+. Nokia C6-00 umożliwia także oglądane filmów, co przy sporym wyświetlaczu wydaje się mieć już jakiś sens. 

Nokia C6-00 czy warto kupić?

Po kilku dniach użytkowania telefonu można śmiało powiedzieć, że jest wart swojej ceny. Osoby, które cenią sobie duży wyświetlacz i aspekt multimedialny, a ten jest zawarty w Nokii C6-00 będą zadowolone z tego modelu. Odpowiadając na pytanie z tematu czy warto kupić Nokię C6-00 odpowiadamy tak.