Samsung Galaxy Ace – smartfon w rozsądnej cenie

Samsung Galaxy Ace jest kolejnym modelem telefonu koreańskiego producenta z serii dotykowych smartfonów. To co wyróżnia Samsunga Galaxy Ace od konkurencji to z pewnością bardzo dobry wyświetlacz i nienaganne wykonanie obudowy. Czego brakuje w Samsungu Galaxy Ace?

Przekonasz się o tym w dalszej części artykułu.

Samsung Galaxy Ace – czy cieszy oko?

Samsung Galaxy Ace pakowany jest w niewielkie pudełko, które może spowodować nieciekawe pierwsze wrażenie. Jednak po rozpieczętowaniu pudełka zawartość powoduje pojawienie się uśmiechu na naszej twarzy.Samsung Galaxy Ace posiada duży wyświetlacz i już to powoduje, że prezentuje się świetnie. Co prawda producent nie zadbał o tylną część telefonu, co trochę odbiera piękności temu urządzeniu, ale pierwsze wrażenie jest dobre.

Rysunek 1 przedstawia telefon Samsung Galaxy Ace

Kolejnym elementem, który zwrócił moją uwagę w trakcie używania Samsunga Galaxy Ace to ciekawe rozwiązanie klawiszy znajdujących się po lewej i prawej w dolnej części telefonu. W momencie kiedy telefon jest nieaktywny i leży sobie spokojnie na biurku nie widać żadnych aktywnych elementów. Dopiero w momencie użycia telefonu klawisze się podświetlają. Samsung Galaxy Ace pod względem wykonania otrzymuje plus także za srebrną ramkę, która znajduje się wokół całego urządzenia.

Rysunek 2 przedstawia uruchomiony telefon Samsung Galaxy Ace

Na lewym brzegu telefonu znajduje się klawisz nawigacji natomiast na prawym brzegu telefonu został umieszczony klawisz uruchomienia oraz slot na kartę microSD. Samsung Galaxy Ace posiada wbudowany aparat na tylnym panelu wraz z autofokusem. 

Rysunek 3 przedstawia aparat w Samsungu Galaxy Ace

Podsumowując wygląd telefonu nie mam mu wiele do zarzucenia. Jedyną rzeczą, która mogła być lepiej wykonana to tylna klapka sprawiająca wrażenie niedopracowanej i mającej pęknąć przy większym nacisku. 

Samsung Galaxy Ace – co on właściwie potrafi?

Na początek wymienię najważniejsze parametry techniczne telefonu. Producent zastosował w tym modelu smartfona wyświetlacz 3,5 cala o rozdzielczości 320 x 480 pikseli. Zastosowany typ matrycy to TFT czyli nie tak jak to ma miejsce w wyższych modelach super AMOLED. Jednak Samsung Galaxy Ace wyświetla kolory bardzo przyzwoicie i nie odbiega od konkurencji w tej materii. Warto jeszcze dodać, że wyświetlacz telefonu został pokryty bardzo odpornym szkłem Gorilla, które jest odporne uszkodzenia mechaniczne. Spokojnie można nosić telefon z kluczami. 

Ponadto Samsung Galaxy Ace posiada 5 Mpix aparat cyfrowy z autofokusem oraz lampę LED. W telefonie dostępne jest klika rozdzielczości począwszy od 640x480 do 2560x1920 pikseli. W trackie korzystania z aparatu mamy dostęp do kliku funkcji między innymi detekcji uśmiechu czy predefiniowanych scenerii. Zdjęcia wykonywane telefonem Samsung Galaxy Ace w porze dziennej są dobre jednak kiedy zabierzemy się za fotografowanie w objęciach nocy nie uzyskamy zakładanych rezultatów mimo iż telefon posiada wbudowaną lampę LED. Telefon nie nagrywa materiałów wideo w rozdzielczości HD, a jedynie 320 x 240 pikseli. 

Samsung Galaxy Ace tak jak i inne telefony z tego segmentu wyposażony został w USB 2.0, Bluetooth w wersji trzeciej oraz łączność WiFi. Dodatkowo można jeszcze skorzystać z GPRS, EDGE i HSDPA. Zatrzymując się na moment przy kwestii transmisji danych mogę śmiało pochwalić telefon za szybkość i łatwość uzyskiwania połączenia przy użyciu WiFi. Samsung Galaxy Ace sprawdził pod tym względem wyśmienicie. Dużym plusem jest również funkcja multidotyku, co przy przeglądaniu stron jest genialnym wynalazkiem. 

Reakcja telefonu na różnego rodzaju gesty na ekranie jest płynna i nie widać żadnych zacięć czy zwisów tak jak to ma miejsce w innych telefonach. Samsung Galaxy Ace pracuje pod kontrolą popularnego w ostatnim czasie systemu Google Android ze specjalną nakładką. Jak już zatrzymaliśmy się na oprogramowaniu warto wspomnieć, że będąc posiadaczem Samsunga Galaxy Ace możemy korzystać ze sklepu Apps Store gdzie znajduje się mnóstwo aplikacji, które można zainstalować na telefonie kilkoma kliknięciami. 

Wadą tego telefonu (według mnie) jest niewygodne pisanie wiadomości tekstowych sms. Telefon jest szeroki dzięki temu dobrze leży w dłoni. Jednak pisanie jedną ręką było bardzo uciążliwe. Dlatego osoby, które dużo piszą i używają do tego tylko jednej dłoni trochę się nagimnastykują. Prawdopodobnie nie jest to zbyt obiektywne zdanie, ale ja miałem z tym kłopoty. Kolejną wadą, która pojawiła się w trakcie korzystania zSamsunga Galaxy Ace to niezbyt dobry obraz kiedy używałem telefonu w dużym słońcu. Nie jest to przypadłość tylko tego modelu, ale warto o niej wspomnieć. 

Samsung Galaxy Ace sprawdzi się także jako urządzenie multimedialne dzięki swojemu odtwarzaczowi oraz funkcjom multimedialnym jakie można wykorzystać przy okazji zdjęć. W trakcie podróży może posłużyć jako przenośny odtwarzacz filmów. 

Słowem podsumowania

Podsumowując tą krótką recenzję śmiało można powiedzieć, że telefon Samsung Galaxy Ace zasługuje na najwyższe noty w swojej kategorii. Urządzenie dysponuje najnowszymi rozwiązaniami i można go kupić za przystępną cenę. Mimo to osoby, które liczą na produkt typu iPhone będą lekko zdegustowane jeśli zdecydują się na Samsunga Galaxy Ace.