Samsung Galaxy S II – lider wśród smartfonów

Samsung Galaxy S II to smartfon przeznaczony dla osób z największymi wymaganiami. Urządzenie zostało wykonane z bardzo dużą starannością, a zastosowane w nim rozwiązania deklasują konkurencję. Samsung Galaxy S II po udanym modelu Samsung Galaxy Spretenduje do miana lidera wśród smartfonów aktualnie znajdujących się na rynku. W artykule postaram się wyjaśnić, dlaczego tak jest. Zapraszam do lektury.

Samsung Galaxy S II - wygląd

Wygląd Samsunga Galaxy S II został zmieniony na lepsze w stosunku do poprzedniego modelu. To, co od razu rzuca się w oczy po rozpakowaniu, to duży wyświetlacz oraz nieduża waga i grubość, która wynosi bagatela 8,49 mm. 

Rysunek 1 przedstawia widok z boku smartfona Samsunga Galaxy S II

Powyższe zdjęcie ilustruje jak bardzo cienki jest Samsung Galaxy S II. Osoby bardziej spostrzegawcze dostrzegły z pewnością małe wypuklenie na samym dole urządzenia. Wystający element jest jednym ze słabszych części Samsunga Galaxy S II, ponieważ wykonany jest ze świecącego plastiku, co spowoduje wycieranie, a po pewnym czasie zmatowanie dolnej części obudowy. Producent na przedniej części telefonu zamontował hartowane szkoło nazywane Gorilla Glass, co ma uchronić wyświetlacz przed zarysowaniami i innymi zewnętrznymi czynnikami, które mogą uszkodzić Samsunga Galaxy S IIWarto również wspomnieć o całej tylnej klapie. Plastik, z którego wykonana jest tylna część Samsunga Galaxy S II wykonany jest z perforowanego plastiku, co jest dużym ulepszeniem w stosunku do poprzedniego modelu, gdzie ten plastik był zdecydowanie gorszej, jakości. Na uwagę zasługuje także rozmiar telefonu. Samsung Galaxy S II dobrze układa się w dłoni. Ponieważ rozmiary wynoszące 66,1x125,3x8,49 mm dają świadomość, że coś trzymamy w ręku, ale też nie powoduje dyskomfortu w trakcie noszenia w kieszeni lub innej części naszej garderoby. 

Rysunek 2 przedstawia przednią część smartfona Samsung Galaxy S II

Wracając do wyglądu Samsunga Galaxy S II należy powiedzieć, że producent zachował stylistykę charakteryzującą całą serię tych urządzeń. Na środku cały czas pozostał przycisk, a same rogi telefonu cały czas pozostają zaokrąglone. Zmianie nie uległo także ozdobne srebrne obramowanie na bokach Samsunga Galaxy S II

Samsung Galaxy S II – od strony technicznej

Samsung Galaxy S II przeszedł sporą zmianę, jeśli chodzi o specyfikację techniczną. W aktualnym modelu smartfona, co wato podkreślić na duży plus zasługuje sam wyświetlacz, który posiada rozmiary 4 cali. Wyświetlacz został wykonany w technologii Super Amoled PLUS. Ponadto rozdzielczość tego wyświetlacza wynosi 480x800 pikseli. Zastosowana technologia wyświetlacza pozwala używać Samsunga Galaxy S II nawet w bardzo dużym słońcu. Wyświetlacz charakteryzuje się także lepszymi kolorami oraz jasnością. 

Producent zastosował w Samsungu Galaxy S II subpiksele, które pozwalają uzyskać zwiększoną jakość wyświetlanego obrazu przydaje się to w trakcie przeglądania stron internetowych. 

Rysunek 3 przedstawia fragment filmu ze strony producent obrazujący, jakość wyświetlanych kolorów w Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II doczekał się również nowego mikroprocesora. Producent zastosował w swoim topowym modelu procesor dwurdzeniowy z zegarem 1,2 GHz, co daje się zauważyć zaraz po uruchomieniu smartfona. Aplikacje uruchamiają się zaraz po kliknięciu w ikonę programu, a czas reakcji na gesty również jest bardzo szybki. Dla sprawnego działania Samsunga Galaxy S II projektanci postanowili dołożyć pamięci operacyjnej do 1 GB, co również ma duży wpływ na wydajność całego systemu operacyjnego.

Rysunek 4 przedstawia obraz, jaki wyświetlany jest przy użyciu aparatu w Samsungu Galaxy S II

Z testów przeprowadzonych w sieci wynika, że Samsung Galaxy S II jest najszybszym telefonem dostępnym w chwili obecnej na rynku. Telefon można zaliczyć także do bardzo pojemnych gdyż zamontowano w nim 16 GB pamięci wbudowanej, a jeśli komuś zabraknie miejsca może ją rozbudować do 32 GB przez zastosowanie karty pamięci microSD. 

Nad całością czuwa system operacyjny Google Android w wersji 2.3.3 wraz z nakładką producenta o nazwie Touch Wist, która prezentuje się bardzo ciekawie. W najnowszej wersji nakładki poprawiono niedociągnięcia z poprzedniej wesji. W Samsung Galaxy S II użytkownik ma 7 pulpitów do wykorzystania na umieszczanie skrótów oraz widgetów. 

Smartfon oprócz mocnego procesora i sporej ilości pamięci operacyjnej posiada także niezły aparat o rozdzielczości 8 Mpix, dzięki, któremu możliwe jest nagrywanie materiałów wideo o rozdzielczości FULL HD. Aparat radzi sobie z robieniem zdjęć nawet w bardzo ciemnych pomieszczeniach. 

Samsung Galaxy S II – multimedia

Multimedia w Samsungu Galaxy S II zasługują na duży plus, duży plus, dlatego ponieważ zastosowane rozwiązania z pewnością przydadzą się osobom, które lubią obejrzeć sobie dobry film oraz sfotografować lub też nakręcić film w bardzo dobrej jakości. Smartfon został wyposażony w sporą ilość najnowszych kodeków umożliwiających oglądanie materiałów zapisanych w różnych formatach. Spora pamięć o której była mowa wcześniej również pozwala na wykorzystanie wideo do nakręcenia dosyć długiego filmu. Samsung Galaxy S IIposiad również Bluetooth w trzeciej wersji, WiFi oraz bardzo ważna rzecz jak odtwarzacz mp3. 

Jak na smartfona w takiej cenie, zaliczanego do jednego z najlepszych na rynku zabrakło jednego bardzo ważnego złącza. Producent decydując się na możliwość nakręcania materiałów w rozdzielczości FULL HD wSamsungu Galaxy S II powinien udostępnić również interfejs HDMI do podłączenia się do urządzeń zewnętrznych takich jak telewizor lub monitor. 

Rysunek 5 przedstawia Samsunga Galaxy S II

Samsung Galaxy S II – czy warto kupić?

Odpowiedź na pytanie z nagłówka może być różne w zależności od osoby. Jednak będąc jak najbardziej obiektywnym powiem, że Samsung Galaxy S II jest przeznaczony dla osób, które nie oszczędzają i lubią posiadać najnowsze gadżety jakie pojawiają się na rynku. Cena nowego modelu smartfona jest na chwilą obecną trochę wysoka, ale zbiegiem czasu wszystko się unormuje, a osoby, które nabędą Samsunga Galaxy S II z pewnością dostrzegą wszechstronność tego urządzenia. 

Podsumowanie

Podsumowując tą krótką recenzję Samsunga Galaxy S II trzeba stwierdzić, że producent stanął na wysokości zadania, a telefon jest dużym zagrożeniem dla produktów Apple. Jakość wykonania poza małymi detalami w postaci wypukłości na tylnej klapie jest na wysokim poziomie. Tak samo ma się sytuacja z wydajnością systemu jak i multimediami. Jeśli nie zniechęci nas cena ani też ekran, na którym zostają ślady palców to będziemy zadowoleni z zakupu Samsunga Galaxy S II.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież