HTC Sensation – konkurencja dla Samsunga Galaxy S II?

HTC Sensation jest rozwiązaniem, które z pewnością konkuruje na rynku z bardzo popularnym smartfonem Samsung Galaxy S II. HTC Sensation posiada nie tylko większy wyświetlacz od swojego konkurenta, ale również lepszą rozdzielczość. Który z telefonów warto kupić? Czy HTC Sensation jest lepszy? Czy może Samsung Galaxy S II znajdzie większe liczbę odbiorców? Zapraszamy do lektury artykułu.

 

HTC Sensation – rzut oka na wygląd

Rysunek 1 przedstawia smartfon HTC Sensation

Charakterystycznym rozwiązaniem w HTC Sensation jest także wgłębienie wyświetlacza. Wyświetlacz nie znajduje się na równi z obudową, lecz jest opuszczony trochę niżej, co ogranicza możliwość powstania uszkodzeń mechanicznych. Ponadto w tym modelu wokół telefonu znajduje się obramowanie wykonane z metalu, które dodaje lepszego efektu całości. 

HTC Sensation po pierwszych oględzinach robi wrażenie solidnego smartfona. Jakość materiałów jest na wysokim poziomie. Jeśli chodzi o pozostałe elementy wyglądu telefonu to kwestia gustu, mi np. tył telefonu bardzo przypadł do gustu. Na koniec warto dodać, że telefon oprócz swojej kolorystyki przyciąga także bardzo ergonomicznymi kształtami. Ramka wokół wyświetlacza jest wąska, co powoduje idealne dopasowanie telefonu do dłoni. Osoby o średniej wielkości na pewno docenią ten szczegół w HTC Sensation.

HTC Sensation – czy warto go kupić?

HTC Sensation od momentu wprowadzenia na rynek zyskał sobie wielu zwolenników jak i przeciwników, którzy twierdzą, że Samsung Galaxy S II jest lepszym smartfonem. 

Na początku tego nagłówka napiszę o kilku plusach i minusach jakie pojawiły się w trakcie testowania telefonu.HTC Sensation na dzień dobry ma gorszy wyświetlacz niż jego konkurent, o którym już wspomniałem. Odwzorowanie barw jest słabsze, co z pewnością należy zaliczyć do minusów. Jednak wyświetlacz posiada wyższą rozdzielczość niż S II, co jest zauważalne przy przeglądani stron internetowych oraz przy mało czytelnych czcionkach. Mało tego HTC Sensation posiada większy wyświetlacz 4,3 cala (S II 4 cale). 

Rysunek 3 przedstawia HTC Sensation po wyjęciu z opakowania

Na plus zasługuje także wyposażenie sprzętowe smartfona. Urządzenie współpracuje z dwurdzeniowym procesorem o zegarze 1,2 GHz oraz 768 MB pamięci RAM. Nad całością czuwa system operacyjny Google Android w wersji 2.3 z bardzo atrakcyjną nakładką, o której w dalszej części tego artykułu. Ponadto producent postarał się o wydajny układ graficzny umożliwiający poruszanie się miedzy różnymi menu telefonu bez większych zacięć. Napisałem bez większych zacięć gdyż mimo dobrego wyposażenia w jednostki obliczenioweHTC Sensation ma krótkie chwile słabości, jednak nie rzutuje to zbyt negatywnie na ogólną ocenę. 

Rysunek 4 przedstawia HTC Sensation z tyłu, aparat, głośnik

HTC Sensation posiada wbudowany 8 Mpix aparat, który wykonuje dobre zdjęcia. Podobnie nie ma rewelacji z filmami nakręcanymi w rozdzielczości FULL HD. Z całym przekonaniem można rzec, że w tym miejscu producent dopuścił się pewnym zaniedbań. W urządzeniu producent może pochwalić się bardzo dobrym dźwiękiem, jednym z lepszych z całej gamy smartfonów HTC. Na duży plus zasługuje także nakłada na interfejs HTC Sense dodająca urządzeniu co najmniej połowę wartości. 

Google Android w wersji 2.3 umożliwia dodanie pulpitów oraz ustawienie różnych metod odblokowywania oraz uruchamiania aplikacji zainstalowanych na HTC Sensation. Sporym minusem jaki wpadł w oko i wpadnie zapewne wszystkim użytkownikom to brak możliwości odtwarzania formatu mkv, w którym zapisywane są filmu nagrane w wysokich rozdzielczościach natomiast do plusów należy zaliczyć złącze mini HDMI pozwalające na podłączenie zewnętrznego odbiornika. W opakowaniu brakuje niestety przejścia z małego na duże HDMI. 

Z pozostałych aspektów technicznych warto wspomnieć o modułach WiFi oraz Bluetooth w wersji trzeciej oraz szybkim dostępie do mediów społecznościowych takich jak Facebook czy też Twitter. HTC Sensation zachęci do zakupu swoją niewielką wagą, która wynosi zaledwie 148 g i to z baterią o pojemności 1520 mAh. 

HTC Sensation czy Samsung Galaxy S II?

Przyszedł czas odpowiedzieć na pytanie z samego początku tego artykułu. Za zakupem HTC Sensationprzemawia z pewnością większy wyświetlacz oraz większa rozdzielczość aniżeli w Samsungu Galaxy S II. Ponadto produkt HTC posiada także ciekawszą nakładę na interfejs – HTC Sense, co również przekłada się na korzyść HTC Sensation. Samsung Galaxy S II bije za to na głowę, jeśli chodzi, o jakość wyświetlanego obrazu oraz ceną. HTC jest trochę droższy od swojego konkurenta. Samsung posiada też baterię o większej pojemności, ale brakuje mu złącza HDMI. 

Słowem podsumowania

Jak zwykle w naszych artykułach staramy zawrzeć się jak najwięcej przydatnych informacji w jak najmniejszej liczbie słów aby ograniczyć czas poświęcony na lekturę. 

HTC Sensation jak i Samsung Galaxy S II są równymi sobie konkurentami na rynku. Wyłącznie indywidualne cechy charakteru oraz gustu zadecydują, który smartfon znajdzie się w kieszeni użytkownika. Czy zwycięży lepszy wyświetlacz w Samsung Galaxy S II? Czy zwycięzcą zostanie HTC Sensation z efektowną nakładką HTC Sense? Zdecydujcie sami. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież