Smartfon HAMMER Active 2 – wydajność i wytrzymałość?

Kilka tygodni temu trafił do nas jeden ze smartfonów marki HAMMER. Producent oznaczył go symbolem Active 2. Ze smartfona korzystaliśmy około dwóch tygodni. W trakcie tego czasu pojawiły się pewne mankamenty urządzenia, ale również zalety. O tym wszystkim dowiecie się w dalszej części naszej krótkiej recenzji. Po lekturze sami odpowiecie sobie na pytanie z tytułu.

Smartfon HAMMER Active 2 - wygląd

Na nasze biurko trafił model z wykończeniem pomarańczowym. Po wyjęciu z pudełka HAMMER Active 2 robi wrażenie wytrzymałego urządzenia. Lewa krawędź smartfona została wyposażona w slot na kartę SIM oraz na kartę pamięci. Ponadto pod slotem znajduje się przycisk, który umożliwia sprawne wykonywanie zdjęć.

Prawa krawędź Active 2 została wyposażona w przyciski do regulacji głośności oraz do odblokowania smartfona.

Na górnej krawędzi producent zamontował złącze słuchawkowe.

Na dolnej krawędzi znajduje się port USB do ładowania i przesyłania danych.

Na tyle smartfona znajdziemy aparat, lampę LED oraz głośnik.

Obudowa smartfona została wykonana w przeważającej części z twardej gumy, która doskonale chroni smartfona przed skutkami upadków. Elementami plastikowymi są pomarańczowe wykończenia widoczne na powyższych zdjęciach.

Smartfon HAMMER Active 2 – codzienne korzystanie

Na samym początku warto wspomnieć, że HAMMER Active 2 działa na czystej wersji systemu Google Android. Producent wyposażył smartfon w 5-calowy ekran, który w połączeniu z solidną obudową jest w zupełności wystarczający. Większy ekran wiązałby się z większym rozmiarem całej konstrukcji oraz większym zużyciem energii.

Na samym początku możemy się nieco zdziwić podczas korzystania z przycisków na obudowie. Chodzą one nieco ciężej w porównaniu z tymi w zwykłych smartfonach. Jednak po kilku dniach HAMMER Active 2 nas do tego przyzwyczai.

Do pracy systemu operacyjnego mamy kilka zastrzeżeń. Pierwszą niedogodnością jaka wystąpiła był problem z uzyskaniem ponownego połączenia 3G (w przypadku wersji bez LTE). Po uruchomieniu transmisji danych połączenie było nawiązywane bez problemu. Jednak w przypadku, kiedy na chwilę łączność została utracona system nie mógł jej nawiązać ponownie. Konieczne było ponowne uruchomienie telefonu. Inną niedogodnością, która wystąpiła to późna reakcja na kliknięcie w czerwoną słuchawkę. Czasami odnosiliśmy wrażenie, że nie kliknęliśmy w nią poprawnie. 

Smartfona sprawdziliśmy również pod względem wodoodporności. Wypłukaliśmy go pod bieżącą wodą. Test przeszedł poprawnie. Wszystko działało bez zarzutu.

Do smartfona trzeba używać słuchawek z bardzo małym zakończeniem. Wynika to z tego, że zarówno USB, jak i’ wyjście słuchawkowe są głęboko umieszczone. Producent do zestawu dokłada ładowarkę z wydłużoną wtyczką USB tak, aby można było bez problemu ładować HAMMERA Active 2.

Na smartfonie bez problemu można oglądać materiały wideo z serwisów społecznościowych, jak i zapisanych w pamięci telefonu lub też karcie pamięci. Poniżej zamieściliśmy specyfikację techniczną Active 2.

Smartfon HAMMER Active 2 – podsumowanie

HAMMER Active 2 to smartfon, który spełni się w roli urządzenia dla aktywnych. Zadowolone z niego będą osoby wykonujące pracę w warunkach, gdzie zwykły smartfon nie przetrwałby próby czasu, ale również osoby, które oczekują czegoś pewnie leżącego w dłoni. Zarówno cena, jak i jakość HAMMERA Active 2 są doskonale dopasowane.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież