Telefon myPhone Rumba – idealny prezent na dzień matki

Na naszym biurku pojawił się kolejny telefon do krótkiej recenzji. Firma myPhone udostępniła nam model Rumba, który skierowany jest do osób o mniejszych wymaganiach technicznych lub po prostu dla osób starszych. myPhone Rumba to przedstawiciel klasycznego telefonu z klapką z łatwo dostępnymi funkcjami.

Telefon myPhone Rumba – wygląd

myPhone Rumba prezentuje się bardzo ciekawie. Do nas trafiła wersja czerwona. Producent oferuje również wersję szarą. Górna część telefonu została wyposażona w aparat oraz diodę doświetlającą przy wykonywaniu zdjęć. Ponadto na klapce znajdują się również diody powiadamiające o przyjściu wiadomości, stanie baterii oraz o nieodebranych połączeniach. Wszystko jest bardzo czytelne.

Na tylnej części telefonu znajduje się głośnik oraz przycisk SOS, który pomoże w trudnych momentach.

Na prawej krawędzi telefonu znajdziemy przyciski do regulacji głośności oraz złącze mini Jack do podłączenia słuchawek.

Lewa krawędź została wyposażona w przycisk uruchamiający latarkę.

Telefon myPhone Rumba – funkcje

Wśród zastosowanych funkcji znajdziemy technologię Bluetooth, radio FM, kamerę oraz wspomniany klawisz SOS, do którego możemy przypisać wybrany kontakt. Ponadto producent zastosował także trzy klawisze nazwane M1, M2 i M3 do których możemy przypisać wybrane kontakty wraz z zdjęciem kontaktu. Takie ułatwienie z pewnością przypadnie do gustu starszym osobom, gdyż często się zdarza, że mała czcionka jest dla nich nieczytelna.

Tradycyjna klawiatura zastosowana w myPhone Rumba pozwala w bardzo prosty sposób wyciszyć telefon naciskając jeden klawisz. Taka sama sytuacja jest w przypadku uruchomienia aparatu. Nie trzeba wertować całego menu w celu dostania się do najczęściej używanych funkcji.

Jedną z największych zalet telefonu jest stacja dokująca. Dzięki niej w bardzo prosty sposób możemy naładować telefon. Nie musimy szukać gniazda USB, a jedynie wpiąć telefon do stacji.

Telefon myPhone Rumba – wady i zalety

Zaletą w myPhone Rumba jest bez wątpienia wielkość zastosowanych klawiszy oraz wyświetlanej czcionki. Dzięki niej osoby o słabszym wzroku poradzą sobie z obsługą telefonu. Jeśli chodzi o wady to możemy jedynie napisać, że otwarcie klapki w momencie, kiedy bateria jest zamontowana nie należy do najłatwiejszych czynności. Czasami zdarzyło nam się przypadkowo włączyć latarkę podczas obsługi telefonu. Przycisk powinien znajdować się w innym miejscu.

Telefon myPhone Rumba – podsumowanie

Telefon myPhone Rumba przeznaczony jest dla osób, które chcą mieć kontakt z bliskimi, a niekoniecznie chcą posiadać smartfona z jego licznymi funkcjami. Rumba może być bardzo dobrym prezentem na zbliżający się dzień matki, a w wersji szarej sprawdzi się jako prezent na dzień ojca.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież