Manta Titano 1 MSP95012 – niezły smartfon w niezłej cenie

Pod koniec grudnia trafił do nas smartfon firmy Manta. Model, który otrzymaliśmy został oznaczony symbolem Titano 1 MSP95012.  Testowaliśmy go przez okres około dwóch miesięcy, co pozwoliło nam na dosyć rzetelną ocenę całej konstrukcji. Zachęcamy do dalszej lektury dotyczącej Titano MSP95012.

 

Smartfon Manta Titano 1 MSP95012 – pierwsze wrażenia

         Smartfon trafił do nas pod koniec grudnia w niewielkiej paczce. W środku znajdowało się pudełko z Titano 1 MSP95012. Na pierwszych rzut oka opakowanie wyróżnia się na tle innych producentów, którzy stosują raczej jednolite wzorce. W środku znajdował się smartfon w kolorze złotym oraz ładowarka wraz ze słuchawkami. Ponadto producent dołożył do zestawu folię ochronną na wyświetlacz oraz naklejką z logo Manta. Nie zabrakło, także ochronnego etui, które jest wykonane z plastiku.

Wygląd smartfona bardzo przypadł nam do gustu. Na przednim panelu znajdują się dotykowe klawisze, głośnik oraz aparat. Na prawej krawędzi znajdziemy przycisk do włączania i wyłączania smartfona oraz do regulacji głośności. Na dolnej krawędzi Manta Titano 1 MSP95012 posiada głośniki stereo, natomiast na górnej USB i gniazdo do podłączenia słuchawek. Tylna część smartfona posiada aparat i logo producenta.

Smartfon Manta Titano 1 MSP95012 – specyfikacja techniczna

            Smartfon został wyposażony przez producenta w czterordzeniowy procesor z 1 GB pamięci RAM. Na samym początku wspomniane podzespoły radziły sobie bardzo dobrze z Androidem w wersji 5.1. Niestety po upływie kilku tygodni zaczęły pojawiać się pierwsze zacięcia czasami trochę irytujące. Oczywiście takie rzeczy zdarzają się również w smartfonach z najwyższej półki. Taka to już przypadłość systemów mobilnych. Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną producent zdecydował się na zamontowanie 8 GB. W naszym przypadku miejsca było wystarczająco. Osoby, które potrzebują nieco więcej przestrzeni mogą ją rozszerzyć za pośrednictwem karty pamięci microSD.

Jeśli chodzi o wyświetlacz to Manta Titano 1 MSP95012 wyświetla obraz w rozdzielczości HD na wyświetlaczu o przekątnej 5-cali. Po spojrzeniu w specyfikację techniczną dowiemy się, że montowany jest wyświetlacz IPS. Wyświetlane kolory, jak na smartfon z tej półki cenowej są bardzo dobre. Ciężko się przyczepić w tej kwestii do czegoś konkretnego. Dodamy także, że smartfon obsługuje dwie karty SIM. W związku z tym, jeśli posiadasz telefon prywatny i służbowy MSP95012 rozwiąże twój problem. Grzechem byłoby nie wspomnieć o zasilaniu smartfona. Na pokładzie znajdziemy baterię o pojemności 1900 mAh, co niestety przekłada się na długość pracy urządzenia. Nasza osoba testująca urządzenie niestety nie była tym faktem zachwycona. Musiała często ładować swoją Mante Titano 1 MSP95012.

Na sam koniec zostawiliśmy aparat. Zdjęcia wykonywane przez smartfona wychodziły dobrej jakości. Zdarzało się, że zdjęcie wyszło za jasne, ale to raczej wynik złego oświetlenia.

Smartfon Manta Titano 1 MSP95012 – wady i zalety

            Zacznijmy od wad, jakie pojawiły się u nas w trakcie testowania smartfona. Pod wyświetlaczem znajdują się trzy przyciski dotykowe. Niestety po kilku tygodniach ich funkcjonowanie pozostawiało wiele do życzenia. Trzeba było kilkukrotnie je wcisnąć, aby pojawiła się jakakolwiek reakcja.  Kolejną wadą jest dostęp do portu USB, który znajduje się na górnej krawędzi. Ładowarka dostarczona wraz ze smartfon pasowała idealnie. Niestety w przypadku zastosowania innego przewodu USB, np. w celu podłączenia się do komputera, możliwość podłączenia telefonu była utrudniona. Kabel nie do końca pasował do portu. Po krótkich oględzinach doszliśmy do wniosku, że końcówka wtyczki przy oryginalnej ładowarce jest nieco dłuższa. Rozwiązaniem problemu jest stosowanie przewodu dostarczonego wraz z całą resztą.

Jeśli chodzi o zalety to Manta Titano 1 MSP95012 posiada bez wątpienia spore wyposażanie w stosunku do swojej ceny, która wynosi 399 złotych. Ponadto, jak na smartfon w tej cenie, jego wygląd jest bardzo nowoczesny i niczym nie odbiega od rozwiązań konkurencji.

Podsumowanie

         Manta Titano 1 MSP95012 to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które nie chcą wydać całej pensji na telefon. Urządzenie zostało wyposażone w podzespoły, które do dzwonienia, pisania wiadomości i przeglądania portali społecznościowych w zupełności wystarczą

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież