Nokia C3-01 – dotyk w standardzie

Nokia C3-01 pojawiła się w ofercie producenta nie tak dawno. Telefon charakteryzuje się ciekawym wykonaniem oraz dobrymi parametrami. W artykule przyjrzymy się Nokii C3-01 z bliska i obejrzymy krótkie wideo. Ponadto wskażemy klika plusów i minusów. 

 Nokia C3-01 Touch and Type – wygląd

Po otrzymaniu telefonu od razu zabraliśmy się za rozpakowywanie i jak to zwykle bywa natychmiastowe uruchomienie. Nokia C3-01 zrobiła pozytywne wrażenie. Dobrze leży w roku, posiada duży bo aż 2,4 calowy wyświetlacz oraz przekonuje użytkownika o dobrym wykonaniu. 

Rysunek 1 przedstawia Nokie C3-01 zaraz po rozpakowaniu

Jak widać na powyższym zdjęciu Nokia C3-01 posiada szeroką klawiaturę, a co za tym idzie też sporej wielkości klawisze. W części gdzie znajduje się klawiatura zabrakło przycisku, kontrolera do nawigowania po telefonie. Nokia C3-01 nie posiada takiego przycisku gdyż nawiguje się nią za pomocą dotykowego wyświetlacza. W zestawie nie ma rysika, którym osoby z większymi palcami mogły by sobie pomóc. Ciekawie prezentuje się część, gdzie znajdują się legendarne już przyciski ze słuchawką zieloną i czerwoną. Ten element został wyróżniony, co umożliwia szybkie odebranie połączenia bez konieczności spoglądania na telefon. Dobrze prezentują się również boki telefonu ze świecącym obramowaniem (można obejrzeć na wideo poniżej). Nokia C3-01 została wykonana z części metalowych, co jest jej dużym plusem jeśli chodzi o wytrzymałość na uderzenia. Minusem jest waga. Telefon czuć w dłoni oraz w kieszeni. 

Rysunek 2 przedstawia telefon Nokia C3-01 widok z tyłu

Głośnik telefonu znajduje się w dolnej części z tyłu telefonu. Ponadto na plecach telefon posiada aparat o rozdzielczości 5 Mpix. 

Nokia C3-01 Touch and Type – zaglądamy do środka

Po uruchomieniu Nokii C3-01 pojawia się bardzo łatwy w obsłudze pulpit. Elementy, które obsługuje się palcami są bardzo duże, co nie powinno stanowić problemów z klikaniem nawet dla osób z dużymi palcami. 

Przejdźmy do kwestii zasilania. Producent wyposażył Nokię C3-01 w baterię litowo-jonową BL-5CT o sporej pojemności jak na tego rodzaju urządzenie – 1050 mAh. Urządzenie w stanie gotowości jest w stanie wytrzymać do 405 godzin natomiast na czas rozmów 5,5 godziny. Jeśli przełączymy telefon na transmisję 3G czas pracy skróci się na czas rozmów do 4 godzin, ale wzrośnie czas pracy w stanie gotowości do 440 godzin.Nokia C3-01 wykorzystuje cztery zakresy działania: EGSM 850/900/1800 oraz 1900; WCDMA 850/900/1900 i 2100. Ponadto telefon posiada tryb samolotowy. 

Nokia C3-01 komunikuje się z innymi urządzeniami przy użyciu złącza ładowarki 2mm, interfejsu Bluetooth w wersji 2.1 z EDR oraz USB i WiFi. 

Telefon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego o oznaczeniu Series 40 wydanie 6. W kwestii oprogramowania można dodać, że istnieje możliwość zdalnego automatycznego aktualizowania oprogramowania. Nokia C3-01 posiada także w swoim wyposażeniu programowym obsługę poczty elektronicznej, komunikator internetowy, przeglądarkę internetową, co na dosyć sporym wyświetlaczu 2,4 cala da się używać. 

Nie mówiliśmy jeszcze o garbatych telefonu. Nokia C3-01 jest sporym telefonem o wysokości 111 mm oraz szerokości 47,5 mm. Na pochwałę zasługuje grubość telefonu, która wynosi zaledwie 11 mm. Dzięki temu telefon idealnie leży w dłoni. 

Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 240x320 pikseli z maksymalną liczbą kolorów 262 000. Telefon waży wraz z baterią 100g. 

Nokia C3-01 Touch and Type – zdjęcia i wideo

Pierwsze informacje na temat aparatu pojawiły się na początku artykułu gdzie wspomniane zostały słynne już 5 Mpix. Tak więc zdjęcia wykonywane tym aparatem wychodzą całkiem niezłe biorąc pod uwagę, że były robione w pomieszczeniu bardzo dobrze oświetlonym. W pomieszczeniu gdzie panowały szarości na zdjęciach pojawiły się szumy mimo, że Nokia C3-01 wyposażona jest w technologię EDOF, która rozszerza głębie ostrości. Ponadto telefon posiada 4 krotny zoom oraz funkcję redukcji zakłóceń i lampę LED. Przemyślanym rozwiązaniem jest również ładowanie wykonanych materiałów na Facebooka za pośrednictwem sieci WLAN oraz 3,5G. 

W kwestii nagrań wideo telefon może się pochwalić zapisem w formacie MPEG-4 z jakością QVGA (20 klatek na sekundę). Dostępne są dwa formaty mp4 oraz 3gp. Dodatkowo można ustawiać balans bieli oraz kolorystykę. 

Nokia C3-01 Touch and Type – czy warto kupić?

Osoby, które cenią sobie w telefonach komórkowych solidne wykonanie i lubią zarazem coś więcej niż telefon do dzwonienia oraz zwykłego smsowania mogą śmiało wybrać się do najbliższego sklepu. Plusem, który będzie odgrywał rolę podczas zakupów to sporej wielkości wyświetlacz oraz dotykowy ekran. Nokia C3-01 ułatwia również szybkie wybieranie numerów za pomocą klawiatury, co oszczędzi przeszukiwania książki za pomocą wyświetlacza. 

Podsumowanie

Podsumowując Nokia C3-01 jest ciekawym rozwiązaniem, które posiada więcej plusów aniżeli minusów. Biorąc pod uwagę spore wyposażenie tego telefonu za niewygórowaną cenę można się spodziewać, że zagości on w kieszeniach wielu użytkowników.