Smartwatch Manta SWT9304 SPRITA 2 FIT PREMIUM - recenzja i test

Do naszej redakcji trafił kolejny smartwatch firmy Manta. Tym razem przyjrzeliśmy się modelowi, który został oznaczony symbolem SWT9304 SPRITA 2 FIT PREMIUM. Jak widać nazwa jest dosyć długa, ale czy to przekłada się na długą listę funkcji? Zachęcamy do dalszej lektury naszej krótkiej recenzji i testu smartwatcha Manta SWT9304 SPRTIA 2 FIT PREMIUM.

Manta SWT9304 SPRITA 2 FIT PREMIUM - pierwsze wrażenia

Smartwatch od Manty dotarł do nas w niewielkim opakowaniu wykonanym z tworzywa sztucznego.

Wewnątrz znaleźliśmy stację dokującą, kabel USB oraz SWT9304 SPRITA 2 FIT PREMIUM. Rozwiązanie proponowane przez polskiego producenta posiada swój styl. Różni się od rozwiązań konkurencji. Pasek został wykonany z czarnego tworzywa sztucznego podobnie, jak i sam smartwatch. W tym modelu jest on płaski i doskonale przylega do ręki. To, co wyróżnia SWT9304 SPRITA 2 FIT PREMIUM to z pewnością brak jakiegokolwiek fizycznego przycisku.

Jedynym przyciskiem jest dotykowy sensor, który znajduje się tuż pod cyferblatem. Ponadto SWT9304 został wyposażony w wyświetlacz E-Ink, który posiada swoje zalety i wady, ale o tym dalej. Całość bardzo dobrze komponuje się z ręką użytkownika.

Manta SWT9304 SPRITA 2 FIT PREMIUM - wady i zalety

Z zegarka korzystaliśmy kilka tygodni więc możemy już co nieco o nim powiedzieć. W kwestii wygody można śmiało stwierdzić, że jest bardzo dobrze. Dyskomfort jaki pojawił się w trakcie używania to pocenie się ręki w miejscu, gdzie plastikowy pasek dotyka skóry. Jednak jest to przypadłość nawet tradycyjnych zegarków tak więc nie zaliczyliśmy tego elementu do wad. Manta SWT9304 SPRITA 2 FIT PREMIUM posiada bardzo płaską kopertę, co przekłada się na niewielkie ryzyko zaczepienia o różne inne wystające rzeczy. Takie sytuacje się zdarzają przy dużych i mocno wystających kopertach.

To zalet, jakie posada SWT9304 można zaliczyć również aplikację za pomocą, której łączymy się ze smartfonem. Nazwa aplikacji to Manta Tracker i to w niej konfigurujemy wszystkie niezbędne elementy potrzebne do codziennego użytkowania. Ponadto zegarek wskazuje również ilość kroków wykonanych w ciągu dnia. Kroki przeliczane są na spalone kalorie. Wszystkie dane są synchronizowane w aplikacji na smartfonie, a tam z kolei możemy przeglądać osiągnięcia wstecz.

Największą zaletą smartwatcha jest czas pracy na baterii. W porównaniu ze zwykłymi wyświetlaczami, SWT9304 SPRITA 2 ze swoim E-Ink zużywa po prostu mniej energii. Atrakcyjność jest na niższym poziomie, ale nie zawsze to jest najważniejsze.

W trakcie tych kilku tygodni pojawił się problem z łącznością między smartfonem, a Mantą SWT9304. Czasami konieczne było ponowne ustanowienie połączenia.

Manta SWT9304 SPRITA 2 FIT PREMIUM - czy warto kupić?

Manta SWT9304 to rozwiązanie dla osób, które chcą wiedzieć, ile czasu są w ruchu w ciągu dnia. Smartwatch z wyświetlaczem E-Ink jest wyraźny i gwarantuje dłuższą pracę na baterii. W momencie pisania recenzji urządzenie kosztuje około 200 złotych. Cena w stosunku do jakości jest jak najbardziej odpowiednia. Według nas jest to bardzo ciekawe rozwiązanie.

Manta SWT9304 SPRITA 2 FIT PREMIUM - podsumowanie

Smartwatch Manta SWT9304 to zegarek z funkcjami mierzącymi aktywność fizyczną w ciągu dnia. Dzięki aplikacji Manta Tracker pozwala na ustawienie kilku ciekawych funkcji, m.in. okres snu i alarmu, który nas obudzi. Jesteś aktywny fizycznie i jednocześnie chcesz wiedzieć, która jest godzina to Manta SWT9304 SPRITA 2 FIT PREMIUM jest dla Ciebie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież