Recenzja Logitech Speaker System Z906 – zestaw dla wymagających

Logitech Speaker System Z906 to kolejna propozycja szwajcarskiej firmy w kwestii audio dla osób, które cenią sobie dobre brzmienie. Tym razem producent chce nas zaskoczyć dobrym brzmieniem zarówno podczas słuchania muzyki jak i oglądania dobrego kina. Pojawia się zatem pytanie: Czy się udało? Czy jesteśmy zaskoczeni brzmieniem Logitech Speaker System Z906? Niech będzie, uchylimy rąbka tajemnicy i powiemy, że jest o czym pisać. Zapraszamy do lektury :).

 Tradycyjnie o wyglądzie słów kilka

Jak zwykle rozpoczniemy od wyglądu całego zestawu. Pierwszą rzeczą, na którą zwróciliśmy uwagę to waga całości (naprawdę ciężko było przenieść całość z parkingu do redakcji :)). Spora waga może sugerować, że wewnątrz znajduje się całkiem przyzwoity sprzęt grający. Po wypakowaniu Logitech Speaker System Z906 przyjrzeliśmy się dokładnie każdemu z elementów zestawu. W skład zestawu wchodzi pięć głośników satelitarnych, które są wykonane z wysokiej jakości czarnego, matowego plastiku. Na przedniej części każdego z nich producent zamontował ochronną siatkę, która dodatkowo dodaje efektu. Obudowa głośników została wykonana z dużą uwagą. W trakcie podłączania i rozstawiania nic nie trzeszczało. Nie dostrzegliśmy także żadnych luźnych elementów. Na tylnej części każdy z głośników posiada zaciski sprężynowe oraz miejsce na zamocowanie na ścianie. Ponadto na każdym z głośników znajdziemy logo producenta oraz oznaczenie, że głośniki są zgodne ze standardem THX System. 

Logitech Speaker System Z906 składa się także z centrali oraz subwoofera. Zatrzymajmy się na moment przy centralce. Niewątpliwie ten element zestawu jest najmniej rzucającą się w oczy częścią, ale najistotniejszą. Centralka została wykonana tak jak całość z czarnego, matowego plastiku z pomarańczowym podświetleniem, co według nas komponuje się idealnie. Na przednim panelu centralki znajduje się potencjometr oraz kilka klawiszy funkcyjnych, których funkcje opiszemy w dalszej części artykułu. 

Tak jak wspominaliśmy wcześniej zestaw składa się także z subwoofera. Subwoofer to największy i równie istotny jak centralka element Logitech Speaker System Z906. Dlaczego tak jest opiszemy później. Subwoofer został wykonany prawdopodobnie z drewna z dodatkiem elementów plastikowych. Na tylnej części głośnika basowego znajdują się wszystkie złącza niezbędne do podłączenia całego zestawu. Przednia część głośnika posiada czarną siatkę chroniącą głośnik basowy natomiast z prawej strony znajduje się wylot na dźwięk. 

Podsumowując kwestię wyglądu śmiało można powiedzieć, że producent dołożył starań aby cały zestaw prezentował się bardzo dobrze. Materiały, z których został wykonany Logitech Speaker System Z906 są dobrej jakości. 

Niewiele zabrakło i zapomnielibyśmy dodać, że do zestawu należy jeszcze niewielki pilot. Podobnie jak pozostałe elementy Z906 pilot również został wykonany z czarnego, matowego plastiku. Na górnej części znajdują się przyciski wykonane z przyjemnej w dotyku szarej gumy. Ponadto rozmiary pilota są dobrze dobrane. Nawet w większych dłoniach pilot dobrze leży. 

Podłączenie i pierwsze brzmienie

Logitech Speaker System Z906 jak wynika z nazwy to system głośników, który umożliwia odtwarzanie dźwięku przestrzennego. Wcześniej wspominaliśmy, że w zestawie znajduje się pięć głośników satelitarnych oraz subwoofer. Ponadto producent dokłada do zestawu kabel chinch oraz kable łączące głośniki z subwooferem. Do subwoofera podłączamy zarówno głośniki jak i panel sterujący. Kable są długie i powinny wystarczyć na średniej wielkości pokój. Po rozmieszczeniu głośników w rogach pomieszczenia i centralnego w centrum uruchomiliśmy kilka prezentacji z dźwiękiem przestrzennym. Dla przetestowania uruchomiliśmy także muzykę zapisaną w formacie mp3. 

Prezentacja wypadła świetnie. Dzięki podłączeniu kablem optycznym (światłowód) uzyskaliśmy bardzo ciekawe efekty. Następnie włączyliśmy muzykę zapisaną w formacie mp3. Brzmienie było zdecydowanie gorsze, ale wynikało to tylko i wyłącznie z typu pliku. Pliki mp3 są gorszej jakości od tych zapisywanych na płytach. Muzyki zdecydowanie lepiej słuchać w jakości stereo. Po przełączeniu na tryb 5.1 dźwięk jest naszym zdaniem gorszy. Zabrakło nam głębi brzmienia oraz basu. 

Dzięki bezprzewodowemu pilotowi sterowanie centralką to przyjemność. W celu włączenia dźwięku stereo wystarczy użyć jednego z przycisków na pilocie. Na centralce znajdziemy przyciski, które umożliwiają zmianę źródła sygnału oraz zmianę trybu w jakim będzie funkcjonował zestaw (stereo, 4:1, 5:1). 

Pozostałe elementy zestawu i samego brzmienia Logitech Speaker System Z906 wypadają bardzo dobrze. Śmiało można powiedzieć, że zestaw przewyższa jakością dźwięku niejedno kino domowe średniej półki. Oglądanie filmów i słuchanie muzyki to przyjemność. 

Z pewnością większości z Was przypadnie do gustu podświetlenie samej centralki. Całość podświetlana jest w kolorze pomarańczowym. W trakcie regulacji głośności podświetlany jest tylko potencjometr. Na potencjometrze świeci się ilość diodek odpowiadająca natężeniu dźwięku. Jeśli regulujemy źródło sygnału oraz kanały czyli stereo 5.1, 4.1 to podświetlana jest cała centralka. Oprócz tego możliwa jest także regulacja głośnika basowego. 

Logitech Speaker System Z906 od strony technicznej

Zestaw od strony technicznej przedstawia się również imponująco jak wydobywający się z niego dźwięk. Z906 posiada łączną moc głośników 500 W w tym głośnik basowy 165 W, a każdy z głośników satelitarnych posiada 67 W. Ponadto producent dostosował zestaw do współpracy z praktycznie każdym odtwarzaczem multimedialnym między innymi z odtwarzaczami Blu-ray, DVD, komputer, odtwarzacz mp3 oraz nawet konsola Nintendo Wii. Głośniki satelitarne, centralka oraz źródło sygnału podłączane są do subwoofera. Na głośniku basowym znajdują się wszystkie interfejsy jakie przygotował producent. Nie ma możliwości podłączenia źródła sygnału do centralki. Może się to wydawać nieistotne, ale centralkę umieszczamy przeważnie w widocznym miejscu aby móc dobrze nią sterować za pomocą pilota i czasami po prostu przydała by się możliwość podłączenia dodatkowych źródeł sygnału właśnie do niej. 

Dodatkowym atutem Logitech Speaker System Z906 jest możliwość montażu każdego z głośników satelitarnych na ścianie. 

Czy warto kupić Logitech Speaker System Z906

Z906 to zestaw głośników, który chciałby mieć każdy kto lubi posłuchać dobrej muzyki i obejrzeć film z efektami. Jednym z czynników wpływającym na podjęcie decyzji o zakupie to cena wahająca się w okolicach 1000 złotych lub brak miejsca. Jeśli jednak żaden z tych czynników Wam nie przeszkadza naprawdę warto zakupić zestaw Logitech Speaker System Z906. 

Podsumowanie

Kilka słów podsumowania pojawiło się w powyższym akapicie jednak chcielibyśmy dodać na koniec także, że producent udziela dwuletniej ograniczonej gwarancji na produkt. Podsumowując Logitech Speaker System Z906 jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają miejsca na rozbudowane zestawy kin domowych lub mają ograniczony budżet. Niewielkie rozmiary i możliwość podłączenia praktycznie każdego źródła sygnału sprawia, że zestaw spełni wymagania sporej części naszego społeczeństwa.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież