Koss Pro4S – pełnowymiarowe słuchawki dla?

Do naszej redakcji trafiły pełnowymiarowe słuchawki marki Koss. Producent oznaczył je symbolem Pro4S. Słuchawki charakteryzują się solidnym wykonaniem oraz bardzo dużym komfortem podczas użytkowania. W ciągu trzech tygodni korzystania ze słuchawek pojawiły się także pewne wady, które mogą mieć znaczenie przy zakupie. O tym i o innych rozwiązaniach zastosowanych w słuchawkach Koss Pro4S przeczytacie w dalszej części recenzji. Zapraszamy serdecznie.

Koss Pro4S – wygląd

Słuchawki oferowane przez amerykańską firmę Koss wykonane zostały z elementów metalowych, plastikowych oraz z syntetycznej skóry. Zastosowana kolorystyka bez większego zaskoczenia – czarna. Nauszniki słuchawek zostały wykonane z syntetycznej skóry, natomiast samo mocowanie nauszników jest wykonane z metalu.

Jeśli chodzi o pałąk słuchawek to producent zdecydował się na zastosowanie skóry syntetycznej oraz elementów plastikowych. W miejscu zetknięcia pałąka z głową znajduje się bardzo wygodna, materiałowa wyściółka, która prawdopodobnie wewnątrz posiada gąbkę. W zestawie znajduje się także odczepiany kabel, który jest dodatkowo sprężynowany. Zarówno w prawej jak i lewej słuchawce znajduje się gniazdo do podłączenia wspomnianego kabla, ale nie tylko. Do czego to służy napiszemy dalej. 

Koss Pro4S – codzienne użytkowanie

Na oficjalnej stronie producenta możemy przeczytać, że Pro4S przeznaczone są dla osób, które zajmują się muzyką profesjonalnie. Nauszniki zostały dostosowane do kształtu ucha, co ma zwiększać komfort, nawet przez wiele godzin. Zastosowany materiał nie powoduje pocenia się małżowiny usznej i w dodatku bardzo dobrze wytłumia otoczenie. 

Małym niedociągnięciem ze strony producenta jest kabelek, który został dołączony do zestawu. Dzięki specjalnej budowie rozciąga się, przez co możemy poruszać się po większym obszarze. Jednak zdarza się, że w trakcie zwykłego używania kabel wypina się ze słuchawek. Możliwość rozciągania kabla powinna być nieco większa. 

Rozwiązaniem na plus, zastosowanym w słuchawkach Koss Pro4S jest możliwość podłączenia kolejnych słuchawek, dzięki wolnemu złączu w drugiej słuchawce. Nasze źródło dźwięku możemy podpiąć zarówno w lewej, jak i prawej słuchawce, przez co użytkownik kolejny raz zyskuje na wygodzie. Wśród dobrych rozwiązań jest świetna regulacja całych nauszników zarówno w pionie, jak i poziomie. Możliwości regulacji przedstawiliśmy na filmie pod tekstem. 

Na koniec zostawiliśmy sobie jakość dźwięku. Oczywiście odczucia z używania słuchawek dla każdego będzie trochę inne, ale nam wszystko odpowiadało. Przy cichej muzyce słuchać szczegóły. Dźwięki wysokie, jak i niskie również odpowiadały naszym amatorskim słuchom. Zauważyliśmy, że przy bardzo głośnej muzyce wysokie tony zaczynają dominować nad basem. 

Koss Pro4S – czy warto kupić?

Słuchawki marki Koss, które trafiły do naszej redakcji w momencie pisania recenzji kosztowały około 650 złotych. Trzeba oddać producentowi, że jakość wykonania jest na wysokim poziomie. W momencie zakładania i ściągania słuchawek z głowy nie słychać żadnego trzeszczenia i innych niepokojących dźwięków. Jednak czy słuchawki są warte tej ceny? Naszym zdaniem nie. 

Podsumowanie

Koss Pro4S to słuchawki przeznaczone dla osób, które na pierwszym miejscu stawiają jakość wykonania i markę, a na drugim dopiero cenę. Jeśli jesteś typem człowieka, który wymaga za duże pieniądze dużo możliwości to poszukaj innego produktu. Ze słuchawek Koss zadowolone będą osoby, które choć trochę profesjonalizmu wkładają w otaczający ich świat muzyki i dźwięku. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież