Słuchawki bezprzewodowe Creative Outlier Active - rozwiązanie dla aktywnych

Kolejny produkt marki Creative zagościł w naszej redakcji. Słuchawki, które otrzymaliśmy do recenzji to nowy model oznaczony symbolem Outlier Active. Wśród zastosowanych rozwiązań znajdziemy łączność bezprzewodową realizowaną za pośrednictwem technologii Bluetooth oraz baterię, która wystarczy na 10 godzin słuchania muzyki. A jak jest w rzeczywistości?

Słuchawki bezprzewodowe Creative Outlier Active – wygląd


W nasze ręce słuchawki trafiły kilka tygodni temu i od tego czasu intensywnie z nich korzystamy. Całość posiada czarne wykończenie. W połowie prawej słuchawki znajduje się pilot do sterowania playlistą oraz do regulacji głośności. A w połowie przewodu klips, który pozwala na regulację długości przewodu w zależności od osobistych preferencji.

Oprócz tego słuchawki Creative Outlier Active sprzedawane są z małym pokrowcem, gdzie można je przechowywać.

Słuchawki bezprzewodowe Creative Outlier Active – codzienność

Na samym początku powiemy, że słuchawki grają bardzo dobrze. Łączność, która jest wykorzystywana do połączenia z urządzeniem do odtwarzania to Bluetooth, ale w wersji 4.1, co oznacza, że zasięg jest nieco mniejszy niż w przypadku technologii Bluetooth 5.0. Jednak to nie przeszkadza w poprawnym funkcjonowaniu Creative Outlier Active.

Pierwsze uruchomienie słuchawek jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić słuchawki i wyszukać je za pomocą kreatora w swoim urządzeniu do odtwarzania muzyki.

W tym miejscu dodamy, że 6 mm przetworniki, które producent zastosował w Outlier Active są duże i nie każde uszy będą czuły się komfortowo przy ich używaniu. Zdarzało się, że przy wkładaniu słuchawek do ucha pojawiał się niewielki ból. Oczywiście to zjawisko nie wystąpi u każdego, a jedynie u osób z mniejszym przewodem słuchowym zewnętrznym.

Firma Creative wbudowała w Outlier Active akumulator o pojemności 150 mAh, co przekłada się na około 9 do 10 godzin słuchania muzyki przy nie najwyższym ustawieniu wskaźnika głośności. Jeśli chodzi o ładowanie to zajmuje ono około 2 godzin zegarowych.

Jeśli chodzi o zasięg to bywa z nim różnie. Jeśli jest to otwarte pomieszczenie czy też nie ma między dwoma urządzeniami żadnej przeszkody to słuchawki działają od 8 do 10 metrów. Jeśli pomiędzy pojawi się przeszkoda w postaci ściany lub innego ekranu to zasięg zdecydowanie się zmniejsza.

Tak jak już wspominaliśmy jakość wydobywającego się dźwięku jest bardzo dobra. Bass jest wystarczająco głęboki, a izolacja od dźwięków zewnętrznych jest wystarczająca.

Słuchawki bezprzewodowe Creative Outlier Active – czy warto kupić?

Słuchawki Creative Outlier Active są skierowane do osób, które uprawiają bardzo aktywny sport. Piszemy tak ponieważ wielkość przetworników w nich zastosowanych w połączeniu z końcówkami silikonowymi sprawiają, że po założeniu ciężko jest wydostać z powrotem w pozytywnym znaczeniu. Łatwość konfiguracji oraz jakość dźwięku są argumentami na tak. W momencie pisania naszej recenzji słuchawki były wycenione na 129 złotych w sklepie producenta.

Słuchawki bezprzewodowe Creative Outlier Active – podsumowanie

Podsumowując naszą krótką recenzję z czystym sumieniem polecamy Outlier Active dla osób aktywnych oraz dla osób, które chcą wydać niewiele, a zyskać zestaw o bardzo dobrej jakości dźwięku w stosunku do ceny.

 

Comments powered by CComment