Na naszym redakcyjnym biurku od kilku tygodni gości głośnik bezprzewodowy firmy Astell&Kern. Głośnik został oznaczony symbolem BE100 i łączy się m.in. przy wykorzystaniu technologii Bluetooth. Całość została wykonana z najwyższej jakości materiałów, a sam głośnik zapewnia możliwość słuchania ulubionej muzyki, ale również słuchania radio. Zapraszamy do lektury.

Głośnik bezprzewodowy Astell&Kern ACRO BE100 – wygląd

Do nas trafiła wersja biała. Producent oferuje jeszcze wersją czarną. Skrzynka głośnika została pokryta ekoskórą w kolorze białym. Na górnej części znajdziemy pokrętło, które służy do uruchamiania ACRO BE100, ale również do regulacji głośności i innych ustawień związanych, np. radiem. Ponadto producent umieścił u góry dotykowe, przyciski służące do poruszania się po playliście czy też stacjach radiowych. Możemy wybrać z poziomu głośnika kolejną piosenkę, nacisnąć pauzę czy też zatrzymać odtwarzany materiał.

Przednia część głośnika została pokryta twardą siatką więc nawet przy przenoszeniu nie powinno się nic wydarzyć. Na spodzie znajdują się solidne nóżki, które gwarantują, że ACRO BE100 nie będzie się przesuwał.

Na tyle ACRO BE100 znajduje się złącze potrzebne do przykręcenia anteny oraz miejsce na podłączenie przewodu zasilającego. Oczywiście w razie potrzeby można się podłączyć do głośnika przy użyciu przewodu 3,5 mm.

Głośnik bezprzewodowy Astell&Kern ACRO BE100 – specyfikacja i codzienność

Zacznijmy od specyfikacji technicznej ACRO BE100:

 • Przetwornik nisko-średniotonowy: 1x 4-cale
 • Przetwornik wysokotonowy: 2x 1,5-cale
 • Moc wzmacniacza: 55W (1x 25W + 2x 15W)
 • Pasmo przenoszenia: 50 – 20kHz
 • Maksymalny poziom głośności: 94dB SPL@1m
 • Wersja Bluetooth: 5.0
 • Kodeki Bluetooth: SBC, AAC, aptXHD, LDAC
 • Wejście zasilania: 19V / 3,43A
 • Wejście AUX: 3,5mm stereo
 • Wymiary: 261 x 164 x 171mm
 • Waga: 3,2kg

W naszym przypadku głośnik był głównie używany do słuchania muzyki i odtwarzania dźwięku z krótkich materiałów wideo. W tym temacie nie mamy do ACRO BE100 większych zastrzeżeń. Konfiguracja przebiega bardzo szybko. Wystarczy podczas uruchamiania głośnika przytrzymać dłużej pokrętło do górze, a BE100 przejdzie w tryb parowania z innym urządzeniem Bluetooth. Po sparowaniu w normalnym trybie pokrętło jest podświetlone na niebiesko.

Pod siatką, która chroni głośnik znajduje się niewielki wyświetlacz, który informuje o poziomie głośności, odtwarzanym kodeku oraz wskazuje częstotliwość stacji radiowej.

W codziennym używaniu ACRO BE100 radzi sobie bardzo dobrze jednak na imprezę się nie nadaje. Przy głośniejszych brzmieniach bas staje się płytki i całość nie brzmi już tak dobrze. Ponadto w zestawie brakuje pilota, który sprawdziłby się, kiedy chcemy przełączyć piosenkę, a nie znajdujemy się w zasięgu komputera. W celu zmiany musimy pofatygować się do głośnika i użyć wbudowanych przycisków dotykowych.

Należy jednak zaznaczyć, że Astell&Kern ACRO BE100 posiada wbudowany podstawowy korektor dźwięków. Dzięki niemu możemy ustawić dźwięk do własnych preferencji. Mamy dostęp do regulacji poziomu tonów niskich i wysokich.

Głośnik bezprzewodowy Astell&Kern ACRO BE100 – czy warto kupić?

W chwili premiery ACRO BE100 został wyceniony na 1999 złotych. Biorąc pod uwagę stylistykę głośnika oraz jakość jego wykonania z całą pewnością możemy polecić głośnik bez wahania. Sprawdzi się w zastosowaniu biurowym oraz w domu, gdzie słuchamy muzyki, ale nie imprezujemy. Przy głośniejszych dźwiękach głośnik radzi sobie nieco gorzej.

Podsumowanie

Głośnik bezprzewodowy Astell&Kern ACRO BE100 to kolejna pozycja na rynku, która zachwyca oko swoją stylistyką, a po bliższym poznaniu również i jakością wykonania. Bezprzewodowa łączność, wbudowany korektor to tylko niektóre zalety BE100.