Chiński Huawei chce inwestować miliardy w Polsce!

Znana już na całym świecie firma Huawei, która pochodzi z Chin, chce zainwestować w naszym kraju w najbliższe lata sporo pieniędzy. Chiński gigant planuje m.in. otwarcie centrum badawczo-rozwojowego czy też Centrum Technicznego w Katowicach. Jak widać sam początek jest już imponujący, ale to nie wszystkie plany Huawei. Co dalej?

Firma Huawei zadeklarowała również gotowość do wsparcia polskiego rządu w utworzeniu Centrum Transparentności i Cyberbezpieczeństwa, co pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo rozwijającego się Internetu, a jak wiemy jest, co robić w tej materii.

Firma chce również rozwijać sieć 5G w ponad 30 krajach. Ponad połowa tych krajów to kraje europejskie. Wśród nich znajdziemy takie potęgi gospodarcze jak Niemcy, Anglia czy też Włochy.

Zapytacie pewnie z czym to się wiąże i jakie korzyści odczuje Polska? Oprócz szybszego rozwoju technologicznego Polska będzie dostarczała rozwiązania techniczne, a to z kolei pozwoli na wzrost gospodarczy w segmencie związanym z budową takich sieci. Niewątpliwe w nowych placówkach pracę znajdą specjaliści z dziedziny nowych technologii. Na chwilę obecną deklarowane jest utworzenie od 300 do 500 miejsc pracy. Obecnie Huawei zatrudnia w Polsce około 1000 osób.

Co Wy na to?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież