Wzmacniacz sieci bezprzewodowej TP-Link RE300

W ofercie firmy TP-Link pojawił się wzmacniacz sieci bezprzewodowej. Wzmacniacz został oznaczony symbolem RE300. Nowy wzmacniacz dysponuje technologia OneMesh. RE300 pracuje w standardzie 802.11 ac. Wykorzystując pasmo 2,4 GHz maksymalna prędkość jaką można osiągnąć to 300 Mb/s natomiast w paśmie 5 GHz transfer może sięgnąć nawet 867 Mb/s.

Jak wiadomo sieć działająca w paśmie 5 GHz posiada bardzo mały zasięg, a szczególnie problem pojawia się w dużych mieszkaniach czy też domach jednorodzinnych. Stosując wzmacniacz sieci bezprzewodowej TP-Link RE300 możemy poprawić jakość działania sieci i ponadto zwiększyć transfer przesyłanych danych. Zauważymy to od razu przy kopiowaniu zdjęć, filmów na dysk sieciowy.

 

Wspomniana technologia OneMesh pozwala na płynne przesyłanie danych nawet w momencie przemieszczania się po domu czy też mieszkaniu. Technologia OneMesh sama dobierze najsilniejszy sygnał, który znajduje się w pobliżu urządzenia WiFi. Dzięki temu maksymalny transfer jest zawsze możliwy do osiągnięcia.

Na plus jest również konfiguracja TP-Link RE300. Wystarczy wcisnąć przycisk WPS na routerze, a następnie na wzmacniaczu, aby uzyskać połączenie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież