Smartfon Xiaomi Mi Mix Alpha – telefon bez ramek?

Chiński producent zaprezentował światu kolejnego smartfona, który tym razem faktycznie nie posiada ramek. W tradycyjnym smartfonie bez ramek wyświetlacz zajmuje około 90% całego przedniego panelu. W przypadku Xiaomi Mi Mix Alpha jest nieco inaczej. Jedyne fragmenty ramki znajdują się na górze i na dole wyświetlacza. Niewątpliwe cała konstrukcja jest zaskakująca.

Nowy smartfon Xiaomi może nieco wybiega na przód i wydaje się, że jest pewnym niepraktycznym wynalazkiem. Jednak chiński producent zapewnia, że nie jest to tylko eksperyment. Wśród rozwiązań znajdziemy generowanie wiadomości na bocznym panelu czy też wyświetlanie danych na tylnej części wyświetlacza. Konstrukcja Mi Mix Alpha w pierwszej chwili może sprawiać wrażenie wrażliwej na uszkodzenia mechaniczne. Xiaomi gwarantuje, że zastosowanie tytanu szafiru i ceramiki zapewnia dużą wytrzymałość.

Sercem całej konstrukcji jest procesor Snapdragon 855+, który jest wspierany przez 12 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika przewidziane zostało 512 GB pamięci wewnętrznej. Zdjęcia wykonamy za pośrednictwem trzech aparatów – 12, 20 i 108 Mpix. Aparatu do wykonywania zdjęć selfie nie ma, gdyż możemy zobaczyć, co fotografujemy na tylnej części wyświetlacza. Za zasilanie będzie odpowiadał akumulator o pojemności 4050 mAh.

Na chwilę obecną smartfon jest jeszcze w fazie produkcji. Pierwsze egzemplarze mają się pojawić w sprzedaży dopiero w grudniu bieżącego roku. Na koniec dodamy, że cena Xiaomi Mi Mix Alpha to około 11 tysięcy złotych, tak więc nie będzie to tani smartfon.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież