Microsoft Surface Pro X – nowość w ofercie giganta

Gigant z Redmond zaprezentował nowe urządzenie, które łączy ze sobą funkcję tabletu i laptopa. Microsoft Surface Pro X charakteryzuje się bardzo smukłą obudową oraz pojemnym akumulatorem. Sercem całej konstrukcji jest procesor Microsoft SQ1, który jest produkowany w 7 nm technologii. Microsoft zaprezentował Surface Pro X 2 października w Nowym Yorku.

Procesor pracuje z częstotliwością 3 GHz, a za grafikę odpowiada układ Adreno 685. Ponadto urządzenie obsługuje sztuczną inteligencję. Wspomniana pojemna bateria ma starczyć na 13 godzin nieprzerwanej pracy. Masa urządzenia wynosi 774 g. Microsoft Surface Pro X dysponuje 13-calowym dotykowym ekranem o rozdzielczości 2880x1920 pikseli.

Surface Pro X dysponuje także przednią kamerą o rozdzielczości 5 Mpix oraz tylną kamerą o rozdzielczości 10 Mpix. Całość będzie kontrolowana przez system operacyjny Microsoft Windows 10. Nie zabraknie akcelerometru, magnetometru czy też żyroskopu.

Microsoft Surface Pro X pojawi się w sklepach 5 listopada. Ceny zaczną się od 4999 złotych za najuboższą konfigurację, a skończywszy na 9099 złotych za wersję najbogatszą.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież