Chłodzenie procesora Zalman CNPS17X – nowość w ofercie

Chłodzenie procesora to jedna z najważniejszych rzeczy w całej budowie komputera. Firma Zalman wprowadziła do swojej oferty nowe chłodzenie procesora, które zostało oznaczone symbolem CNPS17X. Producent informuje, że CNPS17X poradzi sobie nawet z najbardziej wydajnymi jednostkami z dwunastoma rdzeniami. Konstrukcja chłodzenia została wykonana z miedzi i aluminium.

Chłodzenie procesora Zalman CNPS17X waży zaledwie 700 gramów, a wysokość wynosi 160 milimetrów. Oznacza to, że chłodzenie powinno zmieścić się w obudowie midi-tower. Firma Zalman podaje, że chłodzenie jest wstanie rozproszyć nawet 200 W energii cieplnej.

Możliwości oferowane przez CNPS17X otrzymujemy dzięki opatentowanemu kształtowi żeber. Wewnątrz radiatora znajduje się 350 kanalików natomiast poniżej sześć zintegrowanych ciepłowodów. Radiator chłodzony jest przez wentylator o średnicy 140 milimetrów, a ponadto na wentylatorze znajduje się podświetlenie Spectrum RGB LED. Do zarządzania podświetleniem przeznaczone zostało dedykowane oprogramowanie Z-Sync.

Chłodzenie Zalman CNPS17X jest kompatybilne z większość podstawek firmy AMD i Intel. Cena chłodzenia do około 259 złotych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież