Wzmacniacz sieci bezprzewodowej TP-Link RE190 - nowość w ofercie

Portfolio firmy TP-Link powiększyło się o kolejny model wzmacniacza sieci bezprzewodowej. Extender został oznaczony symbolem RE190. Rozwiązanie sprawdzi się w lokalach, gdzie tradycyjna sieć bezprzewodowa nie ma zasięgu w każdym pomieszczeniu. W celu zwiększenia zasięgu wystarczy umieścić TP-Linka RE190 w gniazdku elektrycznym i cieszyć się pełnym zasięgiem.

Wzmacniacz pracuje w dwóch częstotliwościach. W najpopularniejszej czyli 2,4 GHz wzmacniacz jest w stanie uzyskać transfer na poziomie 300 Mb/s natomiast w paśmie 5 GHz 433 Mb/s. Łącznie transfer wynosi nawet 733 Mb/s. Rozwiązanie, które pozwala na połączenie obu częstotliwości nazwane zostało High Speed. 

TP-Link RE190 obsługuje technologię OneMesh. Dzięki niej urządzenie podłączone do sieci bezprzewodowej automatycznie przełączy się do najsilniejszego źródła sygnału czyli innego wzmacniacza czy też routera. Ponadto na wzmacniaczu znajdują się diody informujące o sile sygnału sieci bezprzewodowej oraz przycisk WPS, który pozwala na szybkie połączenie urządzeń zgodnych z tą technologią. 

Wzmacniacz sieci bezprzewodowej TP-Link RE190 jest już dostępny w sprzedaży i został wyceniony na około 100 złotych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież