Zasilacz komputerowy Cooler Master V Gold v2 i V SFX Gold - rozwiązania dla najbardziej wymagających

Znana marka Cooler Master powiększa kolejny raz ofertę zasilaczy komputerowych. Tym razem są to modele z serii V Gold v2 i V SFX Gold. Nowe modele zasilaczy skierowane są do entuzjastów komputerowych, co wynika i z mocy jaką dysponują podzespoły jak i certyfikatu 80 Plus Gold. Wśród rozwiązań znajdziemy japońskie kondensatory i konwertery DC-DC.

Cooler Master zastosował domyślnie tryb półpasywny, co oznacza, że 135 mm wentylator wkracza do akcji dopiero kiedy obciążenie zasilacza jest wysokie. Wentylator został osadzony na łożysku FDB, co przełoży się na niższy poziom hałasu przy wysokim obciążeniu. Producent przewidział także wymagania osób, które cenią sobie przede wszystkim wydajność, a na drugim miejscu stawiają kulturę pracy urządzenia. Na tyle zasilacza znajduje się przycisk pozwalający na wymuszenie ciągłej pracy wentylatora. Zasilacze Cooler master V Gold v2 dysponują modularnym okablowaniem i są dostępne w dwóch kolorach: białym i czarnym.

W przypadku zasilacza Cooler master V SFX Gold zdecydowaną zaletą jest możliwość zastosowania ich w najmniejszych obudowach komputerowych. Kompaktowe wymiary sprawiają, że zmieści się prawie wszędzie. Zasilacz tak jak i V Gold v2 dysponuje trybem półpasywnym z tą różnicą, że wentylator włączy się w momencie przekroczenie 15% swoich możliwości. 

Oba zasilacze pojawią się w sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku w cenach zaczynających się od około 450 złotych za model Cooler Master V Gold v2. Ceny modelu V SFX zaczną się od około 540 złotych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież