Netgear NPG XR1000 - router dla graczy z Wi-Fi 6 na pokładzie

W ofercie firmy Netgear pojawił się nowy router skierowany do graczy. Urządzenie zostało oznaczone symbolem NPG XR1000. Wśród zastosowanych rozwiązań znajdziemy funkcje ustalania priorytetowych połączeń dla urządzeń wykorzystywanych do grania. Ponadto wygląd Netgear NPG XR1000 nawiązuje do segmentu gamingowego.

Dodamy, że router Netgear NPG XR1000 wchodzi w skład serii Nighthawk Pro. Komunikacja z otoczeniem odbywa się za pośrednictwem sześciu kanałów, które są wstanie zagwarantować szybkość na poziomie 5,4 Gb/s wykorzystując do tego celu standard Wi-Fi 6. W przypadku interfejsów producent zdecydował się na montaż 5 złącz Ethernet i portu USB 3.0.

Oprogramowaniem NPG XR1000 jest system DumaOS w wersji 3.0. Oprócz ustalania priorytetów dla urządzeń grających oprogramowanie jest także wstanie wskazać użytkownikowi serwery, które zapewnią lepszy ping.

Router Netgear NPG XR1000 trafił już do sprzedaży w cenie około 349,99 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje nam około 1320 złotych. Na chwilę obecną router jest dostępny na zachodzie, ale w najbliższym okresie powinniśmy go także ujrzeć na naszych półkach sklepowych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież