Ładowarka GaN do smartfona od firmy Hama

Niebawem w sprzedaży pojawi się kolejna ładowarka dla urządzeń mobilnych marki Hama. Nic by nie było w niej nadzwyczajnego oprócz faktu, że została zaprojektowana z wykorzystaniem azotku galu. Ponadto ładowarka wykorzystuje technologię Qualcomm Quick Charge 3.0 oraz Power Delivery. Na pokładzie nie zabrakło także złącza USB typu A i C oraz wskaźnika LED.

W dotychczasowych ładowarkach w celu uzyskania dużej mocy ładowania wykorzystywany był krzem. Wadą tego rozwiązania są duże rozmiary samej ładowarki oraz wydzielane ciepło, a to oznacza, że starty są większe niż w przypadku wykorzystania azotku galu. Azotek galu pozwala na trzykrotne zwiększenie mocy wyjściowej i dodatkowo wydziela mniej ciepła, co oznacza, że takie rozwiązanie jest sprawniejsze i przede wszystkim mniejsze.

Rozmiary ładowarki firmy Hama to dwa nieco otwarte pudełka zapałek. Jak podaje producent ładowarka jest o 60% mniejsza od dotychczasowych rozwiązań. Wspomniana technologia Qualcomm Quick Charge 3.0 pozwala na czterokrotne przyśpieszenie ładowania urządzeń mobilnych. Z kolei technologia Power Delivery pozwala na wydajniejsze i bezpieczne ładowanie.

Na koniec dodamy, że ładowarka posiada wskaźnik LED, który informuje użytkownika o aktywności ładowarki lub jej braku.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież