Smartfony Nokia C21 Plus, C21 i C2 2nd Edition – propozycja dla mniej wymagających

Nokia na początku XXI wieku wiodła prym ze swoimi telefonami. Kiedy nastała era smartfonów firma szybko zwinęła żagle. Po pewnym czasie markę przejęła firma HMD Global i można by pomyśleć, że świat na nowo pozna Nokię. Kilka pierwszych modeli zapowiadało się bardzo dobrze, a marka całkiem nieźle zaczęła sobie radzić na rynku. Jednak po krótkotrwałym progresie nastąpił regres.

Nokia się nie poddaje i zaprezentowała światu trzy nowe smartfony dla mniej wymagających użytkowników. HMD Global zaprezentowała modele C21 Plus, C21 i C2 2nd Edition.

Model Nokia C21 Plus został wyposażony w ekran o przekątnej 6,5-cala w technologii LCD IPS i rozdzielczości 1600 x 720 pikseli. Sercem całej konstrukcji jest układ Unisoc SC9863A produkowany w 28-nanometrowym procesie. Jak na rok 2022 wydaje się on być krokiem w tył, ale smartfon jest skierowany do mniej wymagających użytkowników. Procesor jest wspierany przez 2, 3 lub 4 GB pamięci operacyjnej. Na dane producent przeznaczył 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Dla osób, które potrzebują jej więcej można ją poszerzyć przy użyciu karty pamięci microSD. Zdjęcia wykonamy aparatem 13 + 2 Mpix, a selfie zrobimy aparatem o rozdzielczości 5 Mpix. Za zasilanie odpowiada ogniwo o pojemności 4000 mAh lub 5050 mAh. Nie zabrakło czytnika linii papilarnych, złącza microUSB i mini-jacka 3,5 mm. Cała specyfikacja jest kontrolowana przez system operacyjny Google Android w wersji jedenastej.

Nokia C21 nie różni się zbyt mocno o modelu z plusem. Producent zdecydował się w tej wersji na pojedynczy aparat o rozdzielczości 8 Mpix, mniejszą baterię o pojemności 3000 mAh. W C21 zabrakło certyfikatu IP52, który posiada model z plusem.

Na koniec została najsłabsza konfiguracja zastosowana w modelu C2 2nd Edition. Tutaj znajdziemy ekran o przekątnej 5,7-cala i rozdzielczości 960 x 480 pikseli. Procesor posiada 4-rdzenie, ale niestety kto jest producentem i w jakiej technologii jest wykonany nie wiadomo. Ogniwo zasilające ma pojemność 2400 mAh, a aparat główny rozdzielczość 5 Mpix. Na przodzie znajdziemy aparat o rozdzielczości 2 Mpix.

Ceny nowych Nokii zaczynają się od 79 do 119 euro.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież