Netflix – nowa opłata za dzielenie konta

Amerykański Netflix wprowadza nowe opłaty dotyczące dzielenia konta. Jak wiemy wielu użytkowników posiadających swoje konta na Netflixie udostępniało utworzone profile innym użytkownikom spoza gospodarstwa domowego. Regulamin usługi tego zabrania. Opłata miesięczna jest podzielona na wszystkie osoby i jest po prostu taniej.

Dyrektor ds. inwestycji Chngyi Long komentuje: „Zawsze ułatwialiśmy osobom mieszkającym razem dzielenie swojego konta Netflix dzięki funkcjom takim jak oddzielne profile o wiele strumieni w naszych planach Standard i Premium. Chociaż były one niezwykle popularne, spowodowały również pewne zamieszanie dotyczące tego, kiedy i jak można udostępniać Netflix. W rezultacie konta są dzielone między gospodarstwa domowe, co wpływa na naszą zdolność do inwestowania w nowe wspaniałe programy telewizyjne i filmy dla naszych członków.

Netflix proponuje dwa rozwiązania:

  • Dodanie nowego członka. Ta opcja pozwoli na dodanie maksymalnie dwóch osób, które nie mieszkają wspólnie. Z tej możliwości będą mogły skorzystać osoby korzystające z planów Standard i Premium,
  • Przeniesienie swojego profilu do nowego konta. Ta opcja umożliwi przeniesienie własnego profilu z nieswojego konta na zupełnie nowe, oddzielne konto. W tej opcji wszystkie preferencje, historia profilu będą dostępne na nowo utworzonym koncie.

Na chwilę obecną nowe rozwiązanie będzie testowane w trzech krajach:

  • Chile – cena to 2380 CLP
  • Kostaryka – cena to 2,99 USD
  • Peru – 7,9 PEN.

Prawdopodobnie poza tymi trzema rynkami nowy pomysł Netflixa wkrótce pojawi się też w innych krajach.

Comments powered by CComment