Chłodzenie procesorów SilentiumPC Spartan 5 i Spartan 5 Max – nowość w ofercie

W ofercie polskiej firmy SilentiumPC pojawiły się nowe chłodzenia procesora. Pierwsze chłodzenie otrzymało symbol Spartan 5 natomiast drugie Spartan 5 Max. Producent będzie oferował każdy z wymienionych modeli z podświetleniem RGB lub też bez. Ponadto coolery będą kompatybilne z procesorami Intela oraz AMD nawet kilka generacji wstecz.

Chłodzenie w postaci Spartana 5 i Spartana 5 Max zostały opracowane przy współpracy z firmą Synergy Cooling. W stosunku do poprzedniej edycji firma poprawiła konstrukcję radiatora oraz podstawę, która styka się bezpośrednio z procesorem. Radiator jest chłodzony przy użyciu wentylatora Fluctus 120 PWM, co ma zapewnić wysoką wydajność oraz kulturę pracy.

W SilentiumPC Spartan 5 zastosowane zostały dwa ciepłowody. W droższej wersji, czyli 5 Max znajdziemy cztery ciepłowody odprowadzające ciepło z procesora. Radiator został wykonany z aluminium.

Na koniec dodamy, że nowe chłodzenia firmy SilentiumPC z serii Spartan zostały wyposażone w nowy system montażu. Ma się to przełożyć na stabilność zamontowanego chłodzenia, ale również na szybkość i łatwość montażu.

Model SilentiumPC Spartan 5 został wyceniony na 69 złotych bez ARGB i 85 złotych z ARGB. W przypadku modelu Spartan 5 Max należy przygotować 95 złotych za wersję bez ARGB lub 109 złotych za wersję z podświetleniem.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież