Laptop dla graczy Razer Blade 15 z wyświetlaczem OLED 240 Hz

Producenci sprzętu gamingowego prześcigają się chcąc zdobyć kolejnych klientów i zainteresować tych już obecnych. Firma Razer zaprezentowała laptop gamingowy oznaczony symbolem Blade 15. Największą nowością w Blade 15 jest wyświetlacz QHD OLED z odświeżaniem 240 Hz. W połączeniu z najwydajniejszymi podzespołami ze stajni Intela i Nvidii zagramy w każdą pozycję.

Laptop Razer Blade 15 oprócz wspomnianego ekranu otrzyma procesor Intel Core i9-12900H 12. generacji. Procesor będzie wspierany przez 32 GB pamięci operacyjnej DDR5. Za grafikę odpowiadać będzie karta graficzna od zielonych w postaci RTX 3070 Ti. Dane zapiszemy na dysku SSD o pojemności 1 TB. Producent przygotował także miejsce na kolejny dysk z gniazdem M.2. Na pokładzie znajdziemy również szereg przydatnych interfejsów m.in. Thunderbolt 4, USB-C, USB-A, czytnik kart pamięci SD i HDMI.

Wspomniany na wstępie ekran reaguje z szybkością 1 ms, a jego jasność wynosi 400 nitów. OLED charakteryzuje się pokryciem kolorów DCI-P3 w 100%, co zapewnia ostry obraz i żywe kolory.

Firma Razer informuje, że laptop Blade 15 pojawi się w sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku w cenie 3499 dolarów.

Comments powered by CComment